Şampiyona büyük ayıp!
Tarih:11.2.2019

Antrenman için Gaziantep’te salon verilmeyen Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı, tüm imkansızlıklara rağmen Avrupa Şampiyonasında üçüncülük kupasını kazanmayı başardı.

Avrupa üçüncüsü olan Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı’na kendi şehrinde antrenman için salon verilmediği iddia edildi. Olay spor kamuoyunun ve Gazianteplilerin büyük tepkisi çekti.

Salon verilmeyen Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı, tüm imkansızlıklara rağmen Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Şampiyonasında üçüncülük kupasını kazanmayı başardı.

BURUK SEVİNÇLE DÖNDÜLER

Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı, Hırvatistan’ın başkenti Zagreb’de düzenlenen Avrupa’nın en prestijli kupası olan Trophy’den buruk sevinçle döndü. Polisgücü, şampiyonaya iyi hazırlanamadığı için bu yıl üçüncülük kupası ile yetinmek zorunda kaldı.

ŞAHİNBEY, SALON VERMEDİ

Polisgücü, Avrupa şampiyonu olmuş bir takım. Ancak, Gaziantep’te henüz bir hokey sahası bile yok. Polisgücü de Trophy turnuvası öncesi hazırlık antrenmanları yapmak için Şahinbey Belediyesi’nden spor salonunu istedi. Ancak, Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, salonun parkelerinin çizilebileceği ihtimali nedeniyle salonu Polisgücü hokey takımına tahsis etmedi. Şampiyona öncesi yaşanan talihsiz olaylar teknik heyet ve sporcuların moral ve motivasyonun bozulmasına neden oldu.

ÜÇÜNCÜLÜKLE YETİNDİLER

Gaziantep’te salon bulamayan Polisgücü Hokey Takımı, turnuvaya hazırlanmak amacıyla zorunluluktan Alanya’ya gitti. Kendi şehrinde antrenman sahası bulamayan takımın moral ve motivasyonu iyice düştü. Bu olumsuz psikoloji ile Zagreb’deki turnuvaya katılan hokey takımı bu kez üçüncülük kupasını kazanarak buruk bir sevinç yaşadı. Her yıl şampiyon olan Polisgücünün, eğer iyi hazırlanabilseydi yine şampiyonluk kupasını Türkiye’ye getirmesine kesin gözle bakılıyordu.

MİLLİ GURURUMUZ DESTEK BEKLİYOR

Her yıl Avrupa’da katıldığı şampiyonalarda elde ettiği başarılarla, Al Yıldızlı bayrağımızın göndere çekilmesini ve İstiklal Marşımızın okunmasını sağlayan Gaziantep Polisgücü Hokey Takımı adeta milli gururumuz oluyor. Gaziantep ve Türkiye’nin adını Avrupa’da da başarı ile duyuran Polisgücü’ne destek yerine köstek olunmasına ise bir anlam verilemiyor.

ALİ BUDAK