Annelerin aklı kalmayacak
Tarih:10.2.2019
CHP Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Av. Nesrin Tuncel, iddialı konuştu. "Sessiz çoğunluğun sesi olacağız" diyen Av. Tuncel, seçim öncesi anaokulu ve ilkokulu öğrencilerine sefer tası dağıtan belediye başkanlarını belediye kaynaklarını doğru kullanmamakla eleştirdi. Tuncel, “Sefer tası yerine okullarına beslenmelerini biz göndereceğiz. Anneler ‘çocuğuma beslenme koyamadım’ diye üzülmeyecek” ifadesini kullandı.
SEFER TASI DA BESLENME ÇANTASI DA KALKACAK
Tuncel, "Sefer tası vermeyeceğiz. Beslenme çantasını da kaldıracağız. Çünkü sefer tasına, beslenme çantasına yiyecek koyamayan ailelerimiz var. Tüm anaokullarının beslenmelerini belediye olarak biz karşılayacağız. Annelerin aklı çocuklarının beslenmesinde kalmayacak" dedi.
OKUMAK İSTEYEN KIZLARIMIZ TUZAĞA DÜŞMEYECEK
Okumak isteyen kız çocuklarının tarikatların ya da kötü niyetli kişilerin kucağına düşmesini de engelleyeceklerini söyleyen Tuncel, eğitime yönelik projesini anlattı: "Önceliğimiz, öğrencileri Umreye götürmek olmayacak. Öncelikli olarak yoksul ailelerin çocukları için Kız Yurtları yapacağız ve kızlarımızı okutacağız."
MERİÇ: ADAYLAR ARASINDA TERCİH YAPARKEN ZORLANDIK
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Ankara Spor Salonu'nda düzenlenen aday tanıtım toplantısında Gaziantep'in ilçe belediye başkan adaylarını açıklandı. CHP, Şahinbey ilçesinde Dr. Sezgin Sönmez'i, Şehitkamil'de Nesrin Tuncel'i ve Oğuzeli'nde Mustafa Dinçkan'ı Araban’da Hasan Doğru’yu, İslahiye’de Mustafa Köse’yi, Karkamış’ta Ali Doğan’ı aday gösterdi.İl Başkanı Melih Meriç, "Çok sayıda adayımız arasında tercih yapmakta gerçekten çok zorlandık ama bu süreci de tamamlamış olduk." ifadesini kullandı.
KADINLARIN, GENÇLERİN, MAĞDURLARIN YANINDA OLACAĞIZ
CHP Şehitkamil Belediye Başkan Adayı Nesrin Tuncel, yönetim anlayışı ile ilgili olarak, “Öncelikle sosyal belediyecilik yapacağız. Halkçı olacağız, halkla birlikte STK’lar ile ortak akıl ile yöneteceğiz. Seçmen kendinden biri olduğum için oy verecektir. Yıllardır alan mücadelemiz görülüyor. Ben hep kadınların, gençlerin, mağdurların ve işçilerin yanında oldum. Onların sorununu en iyi ben biliyorum. Ben sadece avukatlık yapan birisi değildim. Mesleğimden ziyade Gaziantep’in bütün sorunlarını yerelde de Şehitkamil’in sorunlarını biliyorum. Gaziantep iyi yönetilmediğinden dolayı 5 yıl heba oldu" dedi.
HESAP VERİLEBİLİR BİR BELEDİYECİLİK MANTIĞI OLACAK
Tuncel, şöyle devam etti: "Belediyeler hep yandaş oldukları için şikayetler alıyoruz. Rantiye ve belirli gruplara çalıştıkları için belediyelerden çok şikayet var. Halkın belediyesi olmadıkları için şikayet çok fazla. Benim belediyecilik anlayışımda öyle oturmak yok. Masada oturmayacağız hep alanda olacağız. İl başkanlığı dönemimde olduğu gibi hep alanda olacağım. Yağmur yağdığında üzerimde yağmurluk ayağımda çizme olacak. Kar yağdığında da alanda olacağım. Bizim belediyeciliğimizde yol patlamayacak. Biz ahbap çavuş ilişkileriyle iş yapmayacağız. Şeffaf ve hesap verilebilir bir belediyecilik mantığı olacak.
KIZ EVLATLARIMIZ TARİKATLARIN KUCAĞINA İTİLMEYECEK
Ben bütün mağdurların ortak sesi olmak için yola çıktım. Sesini duyuramayan sessiz çoğunluk var, evinde oturan sesini çıkartamayan aç kalan o yoksulların sesi olacağız. Özellikle kız çocuklarının okullaştırılması konusunda. Cumhuriyet ve kız öğrenci yurtları oluşturacağız. Kız evlatlarımız tarikatların kucağına itilmeyecek. Üniversiteli parasız yoksul kızlarımız yurt bulamadıkları için değişik kötü yollara düşmeyecekler. Onlara Cumhuriyet Kız öğrenci yurdu kuracağız. Anaokullarında çocuğunun beslenme çantasına sabahleyin elma, meyve suyu koyamayan anneler var. Biz bunları hep biliyoruz. Bu vatandaşlarımızı belediyemizin öz kaynaklarıyla anaokullarında eğitim gören çocukların beslenmesini belediyemiz karşılayacak. Öyle sefer tası vermeyeceğiz. Biz beslenme çantasını kaldıracağız. Sefer taslarını boş vermeyeceğiz. Annelerin aklı kalmayacak. Belediye başkalarının sefer tası doldurup okula gönderemeyen ailelerden haberi yok galiba. Çünkü halkın içinde değiller. Halkımız da sefer tası ile oy toplamak isteyenlere gereken dersi verecektir.
BİZİM ÖNCELİKLİ PROJEMİZ UMRE OLMAYACAK
Kur-an'ı Kerim'in ilk emri oku'dur. Öncelikli olarak çocuklarımıza yurt ve barınak ve anaokulları yapılmalı lazım. Bizim öncelikli projemiz umre değil belediye kaynaklarının yerinde ve akıllıca ihtiyaca yönelik kullanmak olmalıdır. Bizler dini duyguları istismar etmekten yana değiliz. Umre ziyareti yapılması gereklidir ama zorunluluk değildir. Öncelikli olarak çocukların geleceğini düşüneceğiz."