Altyapımız tamam,  sıra şampiyonlarda
Tarih:11.1.2019

GAZİANTEPLİLER, 

HİZMET SEVDALISI

 

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, gençlik ve spor konularında çeşitli temaslarda bulunmak üzere Gaziantep’e geldi. AK Parti il binasının ardından Vali Davut Gül’ü makamında ziyaret eden Bakan Kasapoğlu, Valilik Şeref Defterini imzaladı ve “Gaziantep’te olmaktan duyduğum heyecanı ve mutluluğu paylaşmak istiyorum. Gerek Gaziantep’imizin halkı, gerek ise yöneticileri gerçekten ülkemize hizmet sevdası olan insanlar” dedi.

 

GAZİANTEP HER 

ZAMAN GÜNDEMİMİZDE

 

Gaziantep’in gelecekte gençlik ve spor alanında çok büyük başarılar elde edeceğini ifade eden Bakan Kasapoğlu, şöyle devam etti: “Gaziantep’i gelecekte gençlik ve spor alanında çok ilerilere taşıyacak çalışmalar yapıyor, projeler hazırlıyoruz. Valimizle, belediye başkanlarımızla, milletvekillerimizle birlikte bu projelerin çoğunun altyapı çalışmalarını hazırladık. Gaziantep hep gündemimizde olan bir şehir. Gaziantep malumunuz Türkiye’nin en genç nüfusuna sahip illerimizden birisi. Bu genç nüfus potansiyeli bizler için çok önemli bir imkan ve önemli bir sınav. Bizde inşallah bu imkânı en güzel şekilde değerlendirmek için gerek gençlik merkezlerimizi, hem nicel hem niteliksel noktada çok daha yukarılara taşıyacağız. Sayılarını arttıracağız. Derslikleri, ders sayılarını fonksiyonlarını zenginleştireceğiz.”

 

NİTELİKLİ BİR GENÇLİK 

YETİŞTİRECEĞİZ

 

Yapılan tesisler ve çalışmalardan dolayı Gaziantep’e kısa sürede yüzme şampiyonlarının çıkacağına inandığını vurgulayan Bakan Kasapoğlu, “Gaziantep’e çok sayıda spor tesisi kazandırıyoruz. Ama bu tesisleri hem yerel yönetimlerimizle iş birliği ile hem de bakanlarımızın imkânıyla bölgesel semt noktasında mahalle noktasından tesisler haline getireceğiz. 

Biz Gaziantep’ten çok kısa gelecekte yüzme şampiyonları çıkarmayı hedefliyoruz. 

Yüzme havuzlarımızla, spor salonlarımızla hem sportif anlamada nitelikli bir gençliği hem de zihinsel donanımlı yükseklere çıkmış rekabet edebilir bir gençliği Gaziantep’te yetiştirmeyi çabayı güttük. Yöneticilerimizle bunu çok daha güzel noktaya taşıyacağız. Bunun için Antep’teyiz” şeklinde açıklamada bulundu.

Bakan Kasapoğlu’nun Valilik ziyareti sırasında AK Parti Milletvekilleri Mehmet Erdoğan, Nejat Koçer ve Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de hazır bulundu. ÇETİN KARABIYIK