DiRiLiŞ ZAMANI
Tarih:9.11.2018

Tahincioğlu Basketbol Süper Ligi’nde mücadele eden temsilcimiz Gaziantep Basketbol 6’ıncı haftanın açılış maçında Büyükçekmece ile karşı karşıya gelecek. Geçtiğimiz hafta Türk Telekom deplasmanında ikinci yarıda ortaya koyduğu kötü şut performansı sebebiyle mağlup olarak mağlubiyet serisini 3 maça çıkartan kırmızı-siyahlılar bugün  bu  şanssızlığını kırarak  tekrar çıkışa geçmeyi hesaplıyor. 

Phill Greene’nin yokluğunda Marko Tomas ile bu bölgeyi dolduran ancak sezon öncesi kamp döneminde bu oyuncu üzerine yapılan tüm planlarında alt üst olduğu Gaziantep Basketbol ilk haftalardaki yükselen performansına tekrar dönmek için bugün Büyükçekmece’yi yenmenin hesaplarını yapacak. 

Can Uğur Öğüt’ün de iyileşmesiyle birlikte bugün rotasyonda geçtiğimiz haftaya göre daha iyi bir konumda olacak olan Gaziantep Basketbol bugün taraftarının da desteğini arkasına alarak zorlu mçtan galibiyetle ayrılmak istiyor. Nenad Markovic bu bağlamda tüm taktiklerini galibiyet üzerine yapıyor. 

BüYüKÇEKMECE  iLE 7. RANDEVU

Gaziantep Basketbol ile Büyükçekmece bugün oynayacakları müsabaka ile birlikte tarihlerinde 7. kez karşı karşıya gelecekler. Şu ana kadar oynanan 6 maçta temsilcimiz Gaziantep basketbol 4 kez kazanırken Büyükçekmece ise sadece  kez kazanabildi.  Gaziantep’te oynanan 3 maçta ise Büyükçekmece galibiyet alamadı.