Doğduğum topraklara hizmet edeceğim
Tarih:8.11.2018

 

DUYGUSAL VEDA

 

Ağcan, 10 yıllık görevinin ardından dün istifa dilekçesini sundu, ardından Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Belediye Başkan Yardımcıları ve diğer personellerle vedalaştı. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İhsan Ağcan’ı makamında kabul etti.  Duygusal anların yaşandığı veda ziyaretinde Başkan Alaaddin Yılmaz, Ağcan’ın önemli bir belediyeci olduğunu belirterek, şunları söyledi: “İhsan bey bizim çok değerli bir arkadaşımız. Bizden daha iyi belediyeciliği bilen ve insani ilişkiler noktasında da kıyas dahi yapılamayacak biri.  15 yılda ondan çok şeyler öğrendik. Şuan çok onurlu bir görev için buradaki görevinden ayrıldı. Ben onun seçildiğinde, seçildiği yerdeki belediyecilik hizmeti açısından Türkiye’de örnek bir belediyeci olacağına yürekten inanıyorum. İnşallah yöre halkı da onun bu değerlerini algılar ve seçer, seçtikten sonra da bizim ilişkilerimiz devam edecektir. Ben bundan sonraki yaşamında başarılar diliyorum.  İnşallah önce aday olur, ondan sonra da seçilir ve çok istediği kendi yöresine hizmet eder” dedi.

 

DERİN İZLER BIRAKTI

 

Bolu Belediyesi’ne veda eden İhsan Ağcan ise Bolu’nun kendisinde derin izler bıraktığını söyleyerek “Bolu bende çok derin izler bıraktı. Bolu halkına müteşekkirim. Bolu’ya, Bolu Belediyesi’ne ve Bolu halkına güzel bir başlangıç için veda ediyorum. Haklarını helal etsinler” dedi. Ağcan, 10 yıllık süreçte Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan çok şey öğrendiğini de belirterek, “Mertliği öğrendim, dürüstlüğü öğrendim, işini takip etmeyi, memleketine sevdasını öğrendim. Çalışma arkadaşlarıma, değerli müdürlerime, mühendislerimize, memurlarımıza, işçilerimize, çok değerli halkımıza minnettarım.  Her zaman Bolu halkının, teşkilatımın, belediyemin ve başta ağabeyim, belediyeciliğin duayeni, mertliğin, iyiliğin, proje adamlığının örnek simalarından Alaaddin Yılmaz başkanımın emrinde olacağım. Bolu’muzun emrinde olacağım. Emekleri ve katkıları için tekrar şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

 

ELİF TABLOSU HEDİYE ETTİ

 

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, daha sonra İhsan Ağcan’a katkılarından dolayı teşekkür ederek, günün anısına “Elif” tablosu hediye etti. Öte yandan Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da Ağcan’a tüm belediye çalışanları adına çiçek takdim ederek başarılar diledi.

 

RESMİ MÜRACAATINI 

BÜGÜN YAPACAK

 

Gazetemize açıklamalarda bulunan Ağcan, “Ben doğma büyüme Nizipliyim. 20 yıllık bir tecrübem var. 5 yıl Şehitkamil Belediyesi’nde, 5 yıl Ankara Etimesgut Belediyesi’nde, 10 yıl da Bolu’da Belediye Başkan Yardımcılığı görevini yaptım.  Her üç ilde de çok önemli projelere imza attım. Yaptığım projeler Nizip’e uyan projeler. Nizip’in ihtiyacı olan projeler olduğunu biliyorum. İçimde hep bir özlem vardı. Neden projelerimi doğup büyüdüğüm şehrin hizmetine sunmamayım diye bir sevdam, hayalim, davam vardı. 20 yıllık tecrübemi kendi doğup büyüdüğüm şehrimin hizmetine sunmak için aday oldum. Bolu’daki görevim için istifamı verdim. Bugün ise cuma namazı sonrası resmi müracaatımı Gaziantep il teşkilatına yapacağım. Gaziantep ve Nizip halkından dualarını, tavsiyelerini bekliyoruz” dedi.

 

İHSAN AĞCAN KİMDİR?

 

1966 yılında Gaziantep’in Nizip ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Gaziantep’in Nizip ilçesinde tamamlayan Ağcan,1989 yılinda Van 100 Yıl Üniversitesinden Ön Lisans ve 1997 yılında Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesin’den mezun olarak Yüksek Öğrenimini tamamladı.   İş hayatına 1989 yılında, yirmi üç yaşında başladı. Genç ve idealist bir eğitimci olarak Bingöl- Genç Yatılı Bölge Okulu’nda öğretmen olarak başladı.    1992 ve 1999 yılları arasında Gaziantep Atatürk İlköğretim Okulu’na Müdür yardımcısı olarak atandı. Eşref-i Mahlukat olan insanoğluna hizmet etmek için, “İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” düsturu ile 1999 yılında belediyeciliğe adım attı. Belediyecilik alanında ilk görev yeri 1999-2004 yılları arasında Gaziantep Şehitkamil Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğü ve Başkan Yardımcılığı yaptı.    2004- 2009 tarihleri arasında Etimesgut Belediyesinde Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı.   1996-1999 yılları arasında ,Gaziantep Memur-Sen ve Eğitim-Bir Sen Kurucu Başkanlığı, 1992-1996 yılları arasında Gaziantep Öğretmenler Vakfı Başkanlığı , 1993-1996 yıllarında Gökkuşağı Dergisi Genel Yayın Yönetmenliği , 1990-1992 yıllarında Genç ilçesi Kurucu Öğretmenler Vakfı Başkanlığı gibi sosyal ve Kültürel faaliyetlerde bulundu.   Sosyal Faaliyetlerin yanı sıra mesleki anlamda da çeşitli seminerler ve teknik incelemelerde bulundu.   Bunlardan bazıları; 2005 yılında TODAİE de (Türkiye ve Ortadoğu Amme İdaresi Enstitüsü) Stratejik Planlama teknikleri ve uygulamaları seminerleri,2006 yılında Ankara İli Stratejik Planı çalışma heyetinde bulundu ve Takdir Belgesi aldı.   Etimesgut Belediye Başkanlığı tarafından 2005, 2006, 2007 ve 2008 yıllarında maaşla ödüllendirme ve takdirname aldı. 2003 yılında Suriye Halep, Şam, Rakka, Telabyat kentlerinde belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmalarında bulundu.   Almanya (Frankfurt, Münih, Köln, Düren, Acheen), Hollanda (Amsterdam),Belçika (Brüksel), Fransa (Paris) kentlerinde belediyecilikle ilgili teknik inceleme çalışmaları (2006) mevcuttur.   İngilizce ,Arapça ve Osmanlıca bilen İhsan Ağcan evli ve 3’ü kız 2’si erkek olmak üzere 5 çocuk babası olup, 2009 dan beri Bolu Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

MEHMET İSKENDER KARACA