Tahmazoğlu dağıtıyor Çiftçinin yüzü gülüyor
Tarih:8.11.2018
ŞAHİNBEY’DE ÇİFTÇİNİN YÜZÜ GÜLÜYOR
 
Geçtiğimiz yıl Şahinbey İlçesi’ndeki çiftçilere 2 bin ton buğday tohumu, 2 bin ton gübre, 3 bin 500 ton hayvan yemi, 600 bin adet zeytin fidanı dağıtımı yapan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu çiftçiye olan desteğini bu yıl da sürdürerek 2 bin ton buğday ve arpa tohumu desteğinin ardından bu hizmet ağına bir yenisini daha ekleyerek 2 bin ton gübre desteği de sağlayıp çiftçilerin yüzünü güldürdü.
 
FISTIK FİDANI DA DAĞITACAĞIZ
 
Çiftçilere fıstık fidanı vermek için hazırlık yaptıklarını belirten Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, “Yolu olmayan, izi olmayan, içi çamurla dolu köylerden şimdi içleri asfalt, kilit taşı, parkı, spor aletleri sosyal tesisleri, taziye evleri olan ve çiftçiye her anlamda destek veren bir noktaya geldik. Cumhurbaşkanımızın önderliğinde Türkiye de nereden nereye geldi. Bunu da unutmamız lazım. Bizleri teşvik eden cumhurbaşkanımızdır. “Milletin hizmetinde olacaksınız” dedi. Bizde ekibimizle beraber milletin, çiftçimizin hizmetindeyiz. Herkesin hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Gübre, zeytin fidesi, arpa ve buğday tohumu dağıttığımız gibi fıstık fidanı vermenin de hazırlılarını yapıyoruz. Çiftçilerimizden bu konuda da talep var. Mesele sadece bunları yapmak da değil esas olan milletin gönlüne girmek.  Ne yapıyorsak en güzelini yapacağız. Çiftçilik mi yapıyoruz hakkını verelim. Üretimi arttıralım. Çiftçiye de sahip çıkmamız lazım” dedi.
 
TÜRKİYE’Yİ KİMSE TUTAMAZ
 
Türkiye’nin büyüdüğünü ifade eden Tahmazoğlu, “Devlet, millet el ele. Türkiye’nin önü açık. Türkiye’yi kimse tutamaz. Bunu açık yüreklilikle söylüyorum. Her alanda Türkiyemiz gelişmeye, büyümeye, dünya devi olmaya devam ediyor. Amerika’ya, Avrupa’ya bakmayın. Onlar artık çöküş dönemine başladı. Onlar çökecek Türkiye yükselmeye devam edecek. Türkiye hem İslam Alemi’nin hem de dünyanın lideri olacak” ifadesini kullandı.
 
ALİ ÇOLAK’TAN ŞAHİNBEY’E ÖVGÜ DOLU SÖZLER
 
Övgü dolu sözlerle Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’dan bahseden Şahinbey Ziraat Odası Başkanı Ali Çolak, “Şahinbey Belediyesi’nin çiftçisinin yanında olduğu günlerden birindeyiz. Şahinbey Belediyesi her gün çiftçisinin yanında. Şahinbey çiftçisini Türkiye kıskanıyor. Bir ilçe belediyesi olarak çiftçisine bu kadar hizmet eden tek belediye Şahinbey Belediyesi’dir. Başkanımızdan da Türkiye övgüyle bahsediyor. Bugün Türkiye’deki Ziraat Odası Başkanları ilçe belediyemizi örnek gösteriyor. Bundan dolayı belediye başkanımıza ve ekibine sonsuz teşekkür ediyoruz. Bizim çiftçilerimizde vefalıdır. Yapılan yardımı, desteği unutmayacaktır. Dağıtılan gübreyi, tohumu heba etmeden toprakla buluşturup, çok güzel verim elde etme konusunda çiftçilerimize çok büyük görev düşüyor. Belediye başkanımıza da bunun sözünü veriyoruz” dedi.
 
Konuşmaların ardından çiftçilere gübre dağıtımı yapıldı.
 
ÇETİN KARABIYIK