Taner Nakıboğlu son savunmasında ne dedi?
Tarih:8.11.2018
Gaziantep'te FETÖ'nün "para kasası" olduğu iddia edilen Naksan Holding'e yönelik davada tutuklu olarak yargılanan Naksan Holding'in eski yönetim kurulu başkanı Cahit Nakıboğlu ile oğlu Taner Nakıboğlu savunmalarını yaptı. Cahit ve Taner Nakıboğlu beraatlerini talep etti.
 
SAĞLIK SORUNLARIM VAR
 
Cahit Nakıboğlu savunmasında; "9 aydır tutukluyum. Sağlık sorunlarım var. Acilen ameliyat olmam gerekiyor. İddianamede FETÖ terör örgütüne para gönderdiği ve para geldiği belirtilmektedir. Buna ilişkin herhangi bir belge yoktur. Benim bu örgüt ile herhangi ilişkim yoktur. Beraatimi ve tahliye mi talep ediyorum" dedi.
 
30 KİŞİDEN SADECE BEN TUTUKLUYUM
 
3 yıldır tutuklu olduğunu söyleyen Taner Nakıboğlu ise, "Zirve Üniversitesi ve İpek Kültür Vakfı Mütevelli heyeti üyesi olduğum isnad edilmektedir.  24 Mart 2016 tarihinde külliyede babam Cihat Nakıboğlu ile Cumhurbaşkanımızın yaptığı görüşme sonucunda mütevelli heyetinden istifa etmem istendiği için 6 Nisan 2016 tarihinde istifa ettim. Benim mütevelli heyeti listesinde olduğum tarihte yine listede yer alan 30 kişiden sadece ben tutukluyum. Beraat ve tahliyemi talep ediyorum" dedi. 
 
 
 
 
ÇETİN KARABIYIK