-12 KAPIDA
Tarih:7.11.2018

Gaziantepspor’un geçmiş dönemlerde formasını giyen ve 184 bin dolar alacağı bulunan Karcemarskas alacağından vazgeçmedi ve dün 17:00’a kadar yatırılması konusunda kulübe tanınan sürede para oyuncunun hesabına geçmedi ve eksi 6 puan ceza gelmeside bir nevi kesinleşti. 

Geçmiş dönemden alacakları bulunan ve hatta ertelenen oyuncular Gaziantepspor’a tanıdıkları son süreye esneklik göstermiyorlar. Daha önce Evans Kangwa’nın eski kulübüne ödeme yapamayan kırmızı-siyahlılar FIFA’dan eksi 6 puan cezası alırken şimdide Karcemarskas’a olan borç nedeniyle eksi 6 puan ceza daha alacak. Sıradaki alacaklının Rus futbolcu Sergei Kislyak olduğu öğrenilirken bu oyuncuya yapılması gereken ödemenin ise 550 bin euro olduğu bildirildi.  Kırmızı-siyahlı kulübün bu borçları ödeyecek gücü olmaması nedeniyle büyük bir çaresizlik içerisinde bekleyişte olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı. 

EKSİ PUANLAR OTOMATİK DÜŞÜRÜYOR

Ligde kalma savaşı verdiği sırada eksi puanlarla ligin dibine demir tan kırmızı-siyahlıların önümüzdeki haftalarda gelecek olan artı cezalarla ligde maçlara çıkmaması bile öngörülüyor.  

Gaziantepspor Karcemarskas’tan gelen şok ile sarsılırken şimdi de sıra yine alacağı ödenmeyen Sergei Kislyak’a geldi. 550 bin euro alacağı bulunan Kislyak’a bu rakam ödenmezse eksi 6 puan cezası daha gelmesi  an meselesi olacak.