SEDAT AKDOĞAN KOLEJİ SPORU ÖNEMSİYOR
Tarih:12.10.2018
Kısa süre önce kurulmasına rağmen eğitimde önemli bir fark yaratan ve spora verdiği önemle dikkatleri üzerine çeken Sedat Akdoğan Koleji Gaziantep Basketbol takımı ile yaptığı işbirliğiylede bu alanda ne kadar etkili olduğunuda göstermiş oldu. Okul yönetimini sadece eğitim vermekten ibaret görmeyen ve öğrencileri çok yönlü yetiştirmek için farklı bir yol izleyen Sedat Akdoğan Koleji sporun yanı sıra bilim ve sanatıda önemseyerek bu anlamda farkınıda ortaya koyuyor.
İŞTE KENDİ DİLLERİNDEN SEDAT AKDOĞAN KOLEJİ
Eğitim kurumlarının yükümlülüğü salt akademik eğitim vermek değildir. Bu kurumların en önemli sorumluluklarının başında, öğrencilerini çok yönlü birey olarak yetiştirmek gelir. Bilim, sanat ve spor eğitimi alan bu çocuklar, ileriki yaşamlarında bu uğraşları profesyonel olarak sürdürmeyebilirler ancak hayatlarını disipline etmek açısından akranlarına göre bir adım öne geçerler. Bu gençlerimizin hem iyi öğrenci hem de örnek sporcu olabilmesi için bu iki alanı paralel yürütmesi gerekir. Bu noktada kulüplerin, okulların, öğretmenlerin ve ailelerin doğru şekilde yönlendirilmesi gerekmektedir. Ne zaman, nerede, ne yapmaları gerektiğinin anlatılması önemlidir. Basketbol takım oyunudur. Zorluklar karşısında ayakta kalmanın yolu, dirençli olmak, ekip olmak ve birbirini tanımaktan geçer. Gençlerimizin bu yeteneklere sahip olmaları gelecek hedeflerinin gerçekleşmesinde çok büyük önem arz etmektedir.
Sedat Akdoğan Koleji , 2018 'de ilk kurulduğu yılda böyle önemli bir misyonla, Gaziantep’in büyük eğitim kurumlarından birinin sporda yüzü olmak adına önemli bir misyon yüklenmiştir. Gaziantep’in süper ligdeki tek basketbol takımı olan Gaziantep Basketbol takımı ile Okul – Spor Kulübü işbirliği çatısı altında gençleri profesyonel spor hayatı ile buluşturmayı planlamaktayız. Cumhurbaşkanımızın, Milli Eğitim Bakanımızın ve Türkiye Basketbol Federasyonumuzun başlatmış olduğu seferberliğe Sedat Akdoğan Okulları olarak destek vermek ve bu kurumlarla işbirliği içerisinde olmaktan gurur duymaktayız.
Bu işbirliği kapsamında bizimle beraber olan Gaziantep Basketbol takımına ve kulüp başkanı Deniz KÖKEN’e teşekkür ederiz.