Vatandaşın yüzü gülüyor
Tarih:11.10.2018

Yapılan yüzde 10’luk indirimle ilgili vatandaş ne dedi? 

SABIRLI OLURSAK 

HER ŞEY GÜZEL OLACAK

 

Ali İnan: “Yapılan bu indirimi yerinde buluyorum. Yapanlardan Allah razı olsun. İnşallah daha iyi olacak. Bu bizim milletimizin refahına ve faydasına olacak. Olumlu yansımalar için biraz sabır lazım. Sabırlı olursak her şey güzel olacak inşallah. Bu dış güçlerin oyunu. Bizler birlik ve beraberlik içerisinde olduğumuz müddetçe bu oyunu bozacağız.”

 

GİRDİLERİN DÜŞMESİ GEREKİYOR

 

Ali Kömürcü: “Küçük esnafın veya sanayicinin bu tarz indirim yapmasıyla bir şeylerin değişeceğini zannetmiyorum. Bu indirimin sağlıklı olması için girdilerin düşmesi gerekiyor. Elektrik, doğalgaz, kira ve vergiler de indirim olması gerekir ki bu üretime yansımalı. Bu yüzde 10 indirimin faydalı olması için en baştan başlanmalı indirim yapılmaya. 3 ayda 3 defa elektrik ve doğalgaza zam geldi. Elektrik ve doğalgaz girdisi yüksek olan bir firma bunu ne kadar ucuza satabilir.”  

 

DIŞ GÜÇLER YÜZÜNDEN 

BU HALDEYİZ

 

Bahar Uluçay: “Ülkede enflasyon ve doların durumu hiç iyi değil. Kötü bir durumdayız. Dış güçler yüzünden bu haldeyiz. Yüzde 10 indirim yapıldı ama bundan önce hemen hemen her şeye yüzde 50’ye yakın zam yapıldı. Bu indirim çok fazla bir şey etkilemeyecek. Ülkenin bir çok kesimi zor durumda. Şu anda Suriyeliler için çaba gösteriyoruz. Kendi ülkemizde mülteci gibi yaşıyoruz. Bu durum gerçekten canımızı sıkıyor. Ekmek bile 1 lira oldu. Eski günlerimize tekrardan dönmek için kendi ülkemizde kendimiz gibi yaşamalıyız.”

 

İNDİRİM RAHATLATACAK

 

Mervenur Demir: “Bizim kandığımız para maalesef hiç artmıyor ancak giderlerimiz her geçen gün katlanarak artıyor. Sürekli bir şeylere zam geliyor. Yapılan bu yüzde 10’luk indirim bizi ne kadar etkileyecek bekleyip görmek gerekiyor. Ailelerimizin durumu iç açıcı değil. Yapılan bu indirim bizleri biraz daha rahatlatacak.”

 

KAMPANYAYA SONUNA KADAR DESTEK VERİYORUM

 

Rukiye Sedef: “Öğrenciyiz. Annemiz, babamız zor durumda bizleri okutmaya çalışıyor. En fazla harcama yaptığımız yer şu anda kırtasiye. Herşeye zam geldiği gibi kırtasiye ürünlerine de zam geldi. Bu zamanda kolay kolay kimse evlenemiyor. A’dan Z’ye herşeye zam geldi. Bu kampanya hepimizi rahatlatacak. Bu kampanyaya sonuna kadar destek veriyorum.”

 

NEFES ALACAĞIZ

 

İbrahim Acıoğlu: “Bu indirimden dolayı çok sevindik. Umarım bu indirimin devamı gelecektir. İndirim kelimesi psikolojik olarak bile bizleri etkiledi. Bu mücadelenin hem vatandaşa hem de esnafa nefes aldıracağını düşünüyorum.”

 

DAHA FAZLASINI BEKLİYORUZ

 

Metehan Özcan: “Yapılan bu indirim bence piyasaları biraz hareketlendirdi. Basından takip ettiğimiz kadarıyla Gaziantep olarak bu çalışmada yine öncü olmuşuz. Bundan dolayı gurur duyduk ve mutlu olduk. Bu indirimlerin daha da artarak devam etmesini bekliyoruz.”

ÇETİN KARABIYIK