Servisçilerin istediği oldu
Tarih:15.8.2018

3 EYLÜL 2019’A KADAR UZATILDI

İçişleri Bakanlığı’nın okul servis araçları yönetmeliğinde değişiklik yapılmasına dair yönetmeliğiyle servis araçlarının hazır hale getirilmesi için süre uzatımına gidildi. Okul servisi araçlarında her öğrenci ve çocuk için üç nokta emniyet kemeri ve gerekli koruyucu tertibat ile her koltukta oturmaya duyarlı sensörlü sistem bulundurma, iç ve dış kamera sistemi ile en az 30 gün süreli kayıt yapabilen kayıt cihazı zorunluluğu getirilmişti. Araçların yeni özelliklere hazır hale getirilmesi için servisçilere 3 Eylül 2018’e kadar süre tanınmıştı. Okul servis araçları istenilen sürede istenilen özelliklere hazır hale getirilemediğinden dolayı tanınan süre bir yıl uzatıldı. Süre 3 Eylül 2019 olarak belirlendi.

HAZIR DEĞİLDİK

Gaziantep Servis Araçları İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı İsmet Özcan, sürenin uzatılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi.  Özcan, “Beklentimiz buydu buna hazır değildik. Bir ertelenme geldi. Bizim amacımız farklı ama bu ertelenme şuan bizim işimizi görüyor. Araçlarımız, sürücülerimiz hazır. Yeni döneme hazırız.” dedi.

KALİTELİ, İŞ GÖREN CİHAZLAR YAPILMALI

Cihazların kaliteli yapılması gerektiğini söyleyen Özcan, “Madem bir yıl süre verildi,  biz de kaliteli iş gören cihazlar yapmamız gerekiyor. Baştan sağma uyruk cihazlar değil. Tam manasıyla o cihazların çalışır şekliyle kaliteli cihazlar yapmak istiyoruz. Bize nefes aldırdı. Firmalar hem onun daha iyisi yapacaklardı.” ifade etti.

ÇETİN KARABIYIK