Erdoğan'dan dolar bombaları
Tarih:10.8.2018

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dolar ve eurodaki çılgın tablo sonrasında flaş açıklamaları Bayburt'ta yaptı. Halka hitaben konuşan Erdoğan, 'Bizler bu mücadelede gerekirse yedi düvele karşı meydan okumaktan çekinmedik, çekilmeyeceğiz' diyerek meydan okudu. 'Dolar bizim yollarımızı kesemez.'' diyen Erdoğan halka da "Yastığının altında doları olan varsa gitsin bozdursun'çağrısını yaptı.

İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın dolarla ilgili bomba açıklamaları:

-Bizler bu mücadelede gerekirse yedi düvele karşı meydan okumaktan çekinmedik, çekilmeyeceğiz. Dünyanın en eli kanlı terör örgütlerine karşı koymaktan çekinmedik, çekinmeyiz. Biz sadece Hakk'a ve halka karşı sorumlu olduğumuzu biliyoruz. Bizim sorumluluğumuz Hans'a değil, Ahmet'e. 

-Ülkemize diz çöktürmek için bugüne kadar yapmadıklarını bırakmadılar. Koskoca Osmanlı çınarını binbir türlü hileyle yıktılar. Ülkemiz son yıllarda yeniden ulu bir çınar olma yoluna girdi.

-Her türlü tehdit, baskı senaryo bize vız gelir.Milletimiz kimin kendisi için çalıştığını, kimin kendi hırsı için ortada dolaştığını iyi biliyor.

-Faiz lobisi, bu milletin sırtından kazanamayacak. Faiz lobilerine sesleniyorum, boşuna heveslenmeyin. Bu milleti çökertemeyeceksiniz. Bunlar bizim için ancak hedeflerimize yürüdüğümüz yollarda dönemsel araçlar olabilir.

 

-İran'dan Rusya'ya Çin'den kimi Avrupa ülkelerine kadar farklı alternatifler konusunda önemli mesafeler katetmiş durumdayız. Türkiye'ye güvenen, yatırım yapan, Türkiye ile birlikte yol yürüyen herkes mutlaka kazanır. 

-Ekonomi tetikçilerine teslim olmayacak, varımızla yoğumuzla mücadele edeceğiz. Haramzadelere en iyi cevap daha çok çalışmak. Milletimizin tüm fertlerini ellerindeki imkanlarını üretim yolunda, ihracat yolunda istihdam yolunda seferber etmeye davet ediyorum. Bu oyunu hep birlikte bozalım. 

-TBMM'nin savaş uçakları ile bombalanması ne ise kur faiz sarmalıyla kuşatılması da odur. Ekonomi tetikçilere teslim olmayacağız. Hiç kimsenin gözü kurda olmasın. Herkesin büyük fotoğrafa bakmasını istiyorum.