Şahinbey Belediyesi Ağustos Ayı Meclis Toplantısı yapıldı
Tarih:1.8.2018

Şahinbey Belediye Meclisi Ağustos ayı ilk oturumu, yapılan yoklamanın ardından bir önceki birleşime dair meclis tutanak özetlerinin oylanmasıyla devam etti. Gündeme alınan 15 maddenin 10’u İmar ve Bayındırlık Komisyonu’na, 3’ü Plan Bütçe Komisyonuna, 1’i Tarife Komisyonuna sevk edilirken, 1 madde teklif karar olarak meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Bir madde ise gündem dışı olarak meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildikten sonra Plan Bütçe Komisyonuna sevk edildi. 

İNÖNÜ CADDESİ’NE ALTERNATİF YOL AÇILACAK

Toplantı öncesinde Şahinbey Belediyesi’nin aylık faaliyetlerini anlatan Tahmazoğlu, sürdürülen Kentsel Dönüşüm Çalışmalarına değindi. Tahmazoğlu, “Şu ana kadar kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında 8 bin 40 evin kamulaştırmasını gerçekleştirdik. Özdemir Bey Caddesi yol genişletme çalışmaları tamamlandı ve yolu açtık. Eski garajlarda açmakta olduğumuz yolun yüzde 89 oranında kamulaştırma işlemleri tamamlandı. Kısa bir zaman içerisinde burayı tamamlayıp Hoşgör Meydanı’ndan Özdemir Bey Caddesi’ne 40 metrelik yol yapılacak. Bu yol İnönü Caddesi’ne alternatif yol açmış olacağız.”

HEDEF 102 BİN ÖĞRENCİ

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Çanakkale’nin 100. Yıl etkinlikleri kapsamında başlattığı 101. ve 102. yıllarında devam ettirdiği “Gaziler Diyarından, Şehitler Diyarına” projesi kapsamında Çanakkale’yi ziyaret edecek olan öğrenci sayısında hedeflerinin 102 bin olduğunu söyledi. Şahinbey Belediye Meclisi Ağustos ayı 2. oturum toplantısını 08 Ağustos 2018 Salı günü saat 16.00'da yapılmak üzere birinci oturuma son verildi.

ÇETİN KARABIYIK