Oğuzeli Belediyesi’nden ‘Askıda ekmek projesi’ne destek
Tarih:31.7.2018

Projeye ilk desteği Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç vererek Oğuzeli’ndeki pide ve somun fırınlarına belediye tarafından özel olarak yaptırılan ekmek sandıklarına ekmek bırakarak verdi.


 

‘Askıda Ekmek Projesi’nin Oğuzeli’nde önemli bir eksikliği gidereceğinin altını çizen Oğuzeli Belediye Başkanı Mehmet Sait Kılıç, “Sıkıntısını bize zikredemeyen insanlarımız varsa proje sayesinde dile getirmeden gönül rahatlığıyla ekmeklerini alabilecekler" dedi.


 

Fırınları tek tek gezerek proje hakkında fırıncı esnafını ve vatandaşı bilgilendiren Başkan Kılıç, “Toplumumuzu ayakta tutan yegane unsurlardan bir tanesi şüphesiz ki yardımlaşmadır. Türk milletinin hiçbir ferdinin bir lokma ekmeğe muhtaç olmaması; milletimizin arasında birlik, yardımlaşma ve dayanışma kültürünün artırılması adına 'komşusu açken tok yatan bizden değildir' anlayışı doğrultusunda, ‘Askıda ekmek projesini’ başlatmış bulunuyoruz. Oğuzelili Hemşerilerimizi kendilerine bir ekmek alırken bir ekmekte askıya bırakmaya davet ediyoruz. Daha önce Oğuzeli’nde böyle bir uygulama yoktu. Biz belediye olarak sosyal belediyecilik anlamında elimizden geldiği kadar vatandaşımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Fakat sıkıntısını bizlere söyleyemeyen hemşerilerimizde var. Bu proje ne yardım edenin nede yardım alanın belli olmayacağı bir proje. Vatandaşlarımızın rencide olmadan faydalanabileceği bir proje" diye konuştu.