Sokakta Gül sevinci
Tarih:10.7.2018
YERİNDE BİR KARAR
Hulusi Arslan: “Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül’ün yeniden aynı görevine devam etmesi yerinde bir karar oldu. Bir Gaziantepli olarak kendisini yeniden bakan olarak görmek bizleri mutlu etti. Her yiğide bu hizmet nasip olmaz. Çok değerli bir göreve kendisini tekrar layık gören Başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ediyorum.”
GURUR DUYDUK
Mehmet İpek: “Bakanımızın FETÖ davalarında vermiş olduğu sınav takdire şayandı. Bu başarının mimarının bir Gaziantepli olması bizlere ayrıca gurur vermektedir. Her seçimde olduğu gibi bu seçimde de Gaziantep AK Parti’ye çok güçlü bir destek vermiştir. Bunun da mükafatını Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan Abdulhamit Gül’ü bakan olarak atamasıyla göstermiştir.”
REİS’İMİZ EN İYİSİNİ BİLİR
Engin Akar: “Mecliste bizi bir bakanımızın temsil etmesi bizleri gururlandırdı. Reis’imiz her şeyin en iyisini bilir. Şu anda en iyisini de yaptığına inanıyoruz.”
ABDULHAMİT GÜL’ÜN HAKKIYDI
Mehmet Bostanlı: “Yeni sistem ülkemize hayırlı olsun. Bakanımızı yeniden bakan olarak görevinin başında görmek bizlere onur verdi. Kendisi gerek 16 nisan referandumunun gerekse başkanlık sisteminin hazırlanmasında sürekli mutfakta yer almıştı. Hakkıydı. Başkanımız hakkını teslim etti diye düşünüyorum.”
ADALET HER ZAMAN YERİNİ BULSUN İSTERİZ
Mehmet Hamurcu: “Çok güzel bir sistem oldu. Gaziantep’ten çıkan bakanımızı tebrik ederim. Kendisi aynı zamanda bizim hemşehrimiz olur. Ülkemize, devletimize, milletimize hayırlı olsun. Hak, hukuk, adalet her zaman yerini bulsun isteriz. İnşallah da bulur. Yeni kabinenin eskisinden daha iyi olacağını düşünüyorum.”
ALANINDA UZMAN OLMALARI ÇOK GÜZEL
Murat Öztürk: “Kabine açıklandığında çok memnun olduk. Sonuçta Gaziantepimizi temsil edecek. Genel olarak bakanlarımızın alanında uzman olmaları beni çok memnun etti. İnşallah vatanımıza, milletimize hayırlı, uğurlu olur.”
İNŞALLAH RABBİM PİŞMAN EYLEMEZ
Zekeriya Kaya: “İnşallah rabbim pişman eylemez. Tek temennim sürekli halkın yanında olmalarını istiyorum. Kendilerine çok başarılar diliyorum. Bakanımız bugüne kadar ne hırsına ne de nefsine yenildi. Cumhurbaşkanımız da onda bunu gördüğüne inanıyorum ve kendisine tekrardan bu görevi layık gördü.”
GAZİANTEPİMİZİN GURURU
Mehmet Marangoz: “Adalet Bakanımız Abdulhamit Gül Gaziantepimizin gururudur. Kendisini yeni kurulan kabinede yeniden görmek bizleri çok mutlu etti. Kendisi başarılı işlere imza atmıştır ve bundan sonra da başarılı işlere imza atacağından şüphemiz yoktur.”
YENİDEN BAKANLIĞI HAKETTİ
Mehmet Türk: “Bakanımızın uzun zamandır Gaziantep’e çeşitli hizmetler vardır. Milletvekili olduğu günden bu yana her derdimizde, sorunumuzda ve Gaziantep’e yapılacak olan hizmetlerde imzası bulunan Abdulhamit Gül yeniden Bakanlığı hakkediyordu ve kendisini tekrardan Gaziantep’in Bakanı olarak görmek bizleri çok mutlu etti. Rabbim utandırmasın.”
ÇOK İYİ OLDU
Utku Serhat Demirtaş: “Bakanımız Abdulhamit Gül ülkemizin kilit isimlerinden birisidir. Gaziantep hem nüfus olarak hem de ülke ekonomisine katkısı bakımından en az bir tane bakanı hak ettiğini düşünüyordum. Reisimizde bunu gördü ve Adalet Bakanımızı yeniden bu göreve layık gördü. Çok iyi oldu. Kendisine teşekkürü bir borç biliyoruz.”
ÇETİN KARABIYIK