Gazişehir'in gözü kulağı bu haberde...
Tarih:6.7.2018
Gazişehir’in özellikle kaleci transferinde görüştüğü yerli oyunculardan maddi anlamda bütçesine göre olumlu cevap alamamasının ardından beklemeye geçtiği öğrenildi. Kırmızı-siyahlı takımın beklemeye geçmesinin asıl sebebinin ise TFF’den çıkacak olan karar olduğu öğrenildi. 
Başta İstanbulspor ve Giresunspor’un öncülüğünü yürüttüğü yabancı kuralının 5+2 olmasına yönelik girişimlerini değerlendirmeye alan Türkiye Futbol Federasyonu’nun 1.Lig’den diğer kulüplerinde aynı görüşme olması sebebiyle bu konuyu önümüzdeki günlerde masaya yatıracağı öğrenildi. 
 
TAKIMLAR BASKI KURUYOR
 
Son 3 sezondur sahada 5 yabancı kadrosunda ise 10 yabancı bulundurabilen 1.Lig takımları bu sistemin 5+2 olması yönünde TFF üzerinde baskı kurduğu ve yeni kuralın çıkmasının an meselesi olduğu gelen bilgiler arasında yer aldı. 
Gazetemiz spor servisinin edindiği bilgiye göre kaleci transferinde sıkıntı yaşayan ve mevcut isimlerlede maddi konuda anlaşamayan Gazişehir’in 5+2 yabancı kuralının çıkmasını beklediği ve bu mevkiye yabancı bir isim takviye edebileceği bildirildi.
 
DİLEKÇE VERDİLER
 
Konuyu oldukça ciddiye alan ve bir sonraki sezonda Süper Lig’e çıkabileceğini hesaplayarak bu plan doğrultusunda kadrosunuda oluşturmak isteyen kulüpler istikrarlı bir kadro yapmak için 5+2 kuralının önemli olacağını dile getiriyorlar. Bu doğrultuda ilk adımı atan kulüplerin başında ise Giresunspor gelirken Karadeniz ekibinin TFF’ye resmi olarak dilekçe verip 5+2’yi desteklediğini ve bu kuralın çıkmasını istediğini bildirdiği öğrenildi. TFF’nin bu konuda en geç 1 haftaya kadar karar vereceği gelen bilgiler arasında yer alıyor. ALİ BUDAK