Bayramda trafiğe kurban gitmeyin!
Tarih:13.6.2018
 
 
BROŞÜR DAĞITTILAR
 
Ramazan Bayramı öncesi her yıl olduğu gibi bu yıl da Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü ekipleri karayollarında denetimlerini artırdı. Özellikle şehirlerarası trafik yoğunluğunun artacağı bu günlerde trafik ekipleri, uzun mesafe yolculuk yapan otobüsleri otogar çıkışında durdurularak şoför ve yolcular için temel trafik bilgilendirmesi yaptı. Araç şoförlerini azami hız, kemer takma ve benzeri konularda uyaran ekipler, yolculara da temel trafik bilgilerinin yer aldı el broşürleri dağıttı.
 
TEDBİRLERİMİZ BAYRAM SÜRESİNCE DEVAM EDECEKTİR
 
Seyahat güvenliğini sağlamak amacıyla denetimlerin arttığını belirten, Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürü Aydın Şahin, “Bayram süresince artan trafik yoğunluğunu göz önünde bulundurarak otogar çıkışlarında yolcularımızın ve şoförlerimizin can, mal ve seyahat güvenliğini sağlamak amacıyla bayram tatili süresince eğitim ve denetim faaliyetlerimiz devam edecektir. Otogardan çıkacak otobüs sürücü ve yolcularına hem bilgilendirme yapacağız hem de el broşürü dağıtacağız. Sürücülerimizin ve yolcularımızın güvenli bir şekilde yolculuk yapmalarını sağlayacağız. Bu tedbirlerimiz bayram süresince devam edecektir” ifadelerini kullandı.
 
OTOBÜS YOLCULARINA EMNİYET KEMERİ UYARISI
 
Gaziantep Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri, otogardaki otobüslere tek tek girerek, emniyet kemeri takmaları konusunda yolcuları uyardı. Trafik polisleri, meydana gelebilecek otobüs kazalarında ölümlerin ve yaralanmaların azaltılması için başlatılan çalışmalar kapsamında otogardaki vatandaşlara emniyet kemeri uyarısında bulundu. Otobüslere tek tek giren ve yolcuların Ramazan Bayramı'nı kutlayan ekipler, güvenli bir seyahat için emniyet kemerlerini takmalarını istedi. Emniyet kemeri takmamanın 108 lira cezasının olduğunu hatırlatan ekipler Türkiye’de meydana gelen trafik kazalarının yüzde 99’u sürücü hatalarından kaynaklandığını ve bu kazalar sonucunda insanların yaşamını yitirdiği veya sakat kaldığına dikkat çekti. Ekipler Trafik kazalarında yaşanan ölümlerin ve yaralanmaların yüzde 44’ünü çarpışma anında emniyet kemeri takmayan sürücü ve yolcuların oluşturduğunu ifade etti.
 
UYGULAMAMIZ BAYRAM BOYUNCA DEVAM EDECEK
 
Uygulamanın bayram boyunca devam edeceklerini belirten Şahin, “İl Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü olarak tüm sürücülerin bayram süresince güvenli bir şekilde seyahat etmeleri için broşürler hazırladık. Bu broşürleri sürücülerimize dağıtıyoruz. Broşürlerimizde temel trafik kuralları ile ilgili bilgiler yer alıyor. Özellikle şehirlerarası yük ve yolcu taşımacılığı yapan araç sürücülerine yönelik uyarılarımız devam ediyor. Bayram öncesi ve bayram süresince bu uygulamalarımız devam edecek” diye konuştu.
 
YOLCU VE SÜRÜCÜLER DENETİMDEN MEMNUN KALDI
 
Birçok otobüs firmasının bayram tatili nedeniyle sefer sayısını artırdığı otogarda, otobüs sürücüleri denetimlerden memnun olduklarını belirtti.
 
ÇETİN KARABIYIK