İktidarın yapacağı bir şey kalmadı
Tarih:13.6.2018
 
 
EKONOMİDEN HERKES RAHATSIZ
 
Ülkenin durumunun ortada olduğunu ifade eden CHP Gaziantep Milletvekili adayı Bayram Yılmazkaya, “Ekonomiden herkes rahatsız. Yardım alan varoşlardaki toplumda ekonomiden rahatsız. 16 yıllık iktidarın artık Türkiye’de ekonomiyle ilgili yapacağı bir şey kalmadığını düşünüyoruz. Son anda 10 milyar dolarlık bir İngiltere yardımıyla doları zorla 4,5 TL’de tuttular. Bu şekilde nereye kadar gidebiliriz. Bunun sıkıntısını en fazla yaşayanlardan birisi sizlersiniz. Hükümet ekonomiyi tamamen beton ve inşaat üzerine oturturdular. 2008 yılına kadar ülkede muazzam şeyler yapıldı. Bizde bunu inkar etmiyoruz. Ancak sonrasında ipin ucu kaçtı. Böyle dar bir boğazda bundan sonra bu iktidarın vereceği, yapacağı bir şey var mı ki daha ileriye götürebilsinler. Bütün vaatlerinin temelinde inşaat var. 3. Köprü, 3. Havalimanı, şimdi Kanal İstanbul. Tamam inşaatta olsun ama üretim de olsun. Sanayi de daha fazla kalkınsın.”
 
EMRİNİZDE OLACAĞIM
 
CHP Gaziantep Milletvekili adayı İrfan Kaplan ise, “Seçildiğim günden itibaren Gaziantep’in, Gaziantep Ticaret Odası’nın ve diğer kuruluşların emrinde olacağım. Desteklerinizi bekliyorum” dedi.
 
BÜTÜN PARTİLERE EŞİT MESAFEDEYİZ
 
GTO Başkanı Tuncay Yıldırım da yapmış oldukları ziyaretten dolayı teşekkür ederek, “Odamıza kayıtlı 26 bin üyenin 19 bini faaldir. Gaziantep ve bölgenin en büyük ekonomik çatı örgütüyüz. Diğer odalar ve sivil toplum örgütlerinde olduğu gibi bizim bu 26 bin üyemizin de hepsi farklı fikirlerde farklı görüşlerde veyahut aynı fikir ve aynı görüştedirler. Her siyasal yapıdan üyemiz var. Biz Ticaret Odası olarak da tüm siyasi fikirlere eşit mesafede durmak zorundayız. Bizim 120 yıllık geleneğimiz içerisinde hükümete her ne kadar ekonomik katkılar sağlamak olsa da bizim aynı zamanda bu şehre sosyal ve kültürel katkılar sağlamak durumundayız. 24 Haziran sonrasında ülkemiz için en hayırlısı ne ise ülkemizin huzur ve refahı noktasında bizlerde elimizden gelen katkıyı oluşacak siyasal yapı içerisinde sağlayacağız. Odamız 26 bin üyesiyle Gaziantep ticaret hayatının bütün kılcal damarlarına nüfuz etmiş ekonominin ve sosyal hayatın her noktasında bulunan oluşturmuş olduğu 105 kişilik meclisiyle de şehrin bir röntgenini çeken sivil toplum örgütüdür. Bu röntgeni yönetimimize yansıttık. Şehrin temsil noktasında da elimizden gelenin en iyisini yapmaya gayret ediyoruz” dedi.
 
Ziyarete CHP Gaziantep Milletvekili Akif Ekici, CHP Milletvekili adayları Hüseyin Yalçın, Özgür Yılmaz ve Hüseyin Cahit Kargıner, CHP Şehitkamil İlçe Başkanı Umut Yılmaz da eşlik etti.
 
ÇETİN KARABIYIK