Şeker ve çikolataya bayram dopingi
Tarih:13.6.2018
 
 
SATIŞLARDAN MEMNUNUZ
 
Ramazan Bayramı'na bir gün kala alışveriş mekanları hareketlenmeye başlarken, bayramlık alışveriş listelerinin ilk sıralarında şeker ve çikolata bulunuyor. Söz konusu ürünlerin bayramda tüketiminin artması şeker ve çikolata sektörünü mutlu ediyor. Satışlar ile ilgili gazetemize açıklamalarda bulunan sektörün önde gelen aktörlerinden Göral Kuruyemiş firmasının Yönetim Kurulu Üyesi Murat Bakışgan, “Bu bayram renkli, dolgulu, meyve aromalı şekerler çok fazla talep görüyor. Her geçen gün talebin biraz daha arttığını görüyoruz. Nüfusun artmasından ve kültürümüzün devam etmesinden dolayı satışlarımız hızlı bir şekilde ilerliyor. Satışlardan bizlerde memnunuz. Sadece bayram şekerleri değil bizim memleketimize has yöresel kendi imalatımız olan bademli şeker, lokumlar, çikolatalara da yine vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
 
HER BÜTÇEYE UYGUN ŞEKER VAR
 
Bakışgan, her fiyata uygun şeker olduğunu belirterek, “10 ile 20 TL arasında şeker fiyatlarımız var. 10-40 TL arasında lokum çeşitlerimiz var. 10 ile 60 TL arasında değişen çikolata çeşitlerimiz mevcuttur. Fiyatı uygun olan ürünlerimizin kalitesiz olduğu düşüncesi vatandaşımızın aklına gelmesin. Fiyat farkı sadece içerisinde kullanılan fıstığın ve fındığın yoğunluğu alakalı bir şey. 1953 yılından bu yana biz bu mesleğin içerisindeyiz. Biz burada kaliteyi uygun fiyata satma peşindeyiz.”
 
MERDİVEN ALTI ŞEKERLEMELERE DİKKAT!
 
Murat Bakışgan, vatandaşların, Ramazan Bayramı'nı ağız tadıyla kutlaması için merdiven altı ürünlerden uzak durmasını, markalı, ambalajlı ürünleri tercih etmesini tavsiye etti. Özellikle havaların ısınması göz önünde tutularak ambalajı bir şekilde deformasyona uğramış ürünlerin satın alınmaması uyarısında bulunan Bakışgan, "Ürünü dış etkenlere karşı koruyan ambalajdaki en ufak bir zayıflık, ürünün belirlenen son tüketim tarihinden önce bozulmasına, bu da sağlık sorunlarına yol açabilir." dedi.
 
ÇETİN KARABIYIK