Vatandaş değişim istiyor
Tarih:12.6.2018

VATANDAŞ 24 HAZİRAN’I İPLE ÇEKİYOR

Vatandaşların artık AK Parti’den kurtulmak istediğini belirten Kaplan, “Vatandaş artık kurtulalım diyorlar. Bunlar ülkeyi kötü idare ediyorlar. Ülke ekonomisi çok kötü durumda, esnaf kötü durumda, işsizlik başını aldı gidiyor. Suriyelilerle ilgili ucuz iş gücü asıl vatandaşlarımızın işsiz kalmasını artırdı. Bu seçim çok önemli. İnsanlardan çok farklı tepkiler alıyoruz. Vatandaşlarımız 24 Haziran’da tamam diyorlar. O günü iple çekiyorlar.

PARTİ ÇALIŞMALARINDA BİR AKSAMA YOK

2015 yılında yine merkez yoklamasıyla aday belirlemesi oldu geldim. Canla başla çalıştım genel merkez o zaman öyle uygun görmüştü ama çalışmalarımız yine devam etti. Bugünde ikinci sırayı verdiler. Sırada olmasam da çalışacağım. Arkadaşlarımızın aday sıralamasına girip de istifa etmeleri bence doğru bir şey değil. Birinci de olabilirsin 40’ıncıda olabilirsin. İnsanların kendi tercihleridir. Keşke öyle olmasaydı. Yani herkes gelip birinci gibi çalışma yapsaydı daha iyi olurdu. Arkadaşlarımız çalışıyorlar. Sırf sıralamadaki yerini beğenmedikleri için istifa ettiler. Parti çalışmalarında bir aksama yok. Hepsi canla başla çalışıyorlar.

SAHADA AK PARTİ’Yİ HİÇ GÖRMEDİM

Sahada AK Parti’yi hiç bir yerde görmedim. Ancak posterleri ve afişleri görüyorum. Çalışan gezen görmedim. Köy köy geziyorum, ilçelerin tamamını gezdim. Hiç bir yerde AK Parti’yi görmedim. Onlar yanlış görüyorlar yanlış söylüyorlar demekki.

TÜRKİYE İLE İLGİLİ HAYALİMİZ VAR

Türkiye ile ilgili hayalimiz var. İnsanların daha mutlu, sağlıklı olduğu bir Türkiye ve Gaziantep. Politika ile uğraşmamızın amacı da budur. Acaba bu insanlara nasıl katkı sunabilirim, onları daha iyi şartlar da yaşamasını sağlamak adına politika ile uğraşıyorum. Eczacıyım ve mesleğim icabı her gün yüzlerce insanla karşılaşıyorum. Belki de birazda o politikaya atılmama neden olan şeylerden birisi. İnsanları seviyorum. İnsanlara faydalı olmayı yararlı olmayı istiyorum. Bunun karşılığını gezdiğim yerlerde de görüyorum. Zaman içerisinde insanlarla olan ilişkimin faydasını görüyorum.

İKTİDARA GELDİĞİMİZDE HUKUKSUZLUK BİTECEK

Sahada insanlar işsiz, yoksul zaman zaman bu FETÖ davalarıyla haksız hukuksuz yere görevden alınan memuru, öğretmeni ve diğer kesimleri. Bir insan suçluysa yargılanır cezaevine konulur ya da konulmaz. Ama şu anki manzara insanlar yargılanmadan FETÖ yaftasını koyup görevden el çektirme cezaevine tıkma inşallah biz geldiğimizde bu hukuksuzluklar bitecek.

HALKIMIZ GEREKEN CEVABI SANDIKTA VERECEKTİR

Cumhuriyet Halk Partisi’ne ve Muharrem İnce’ye milletimizin destek olmasını istiyorum. Ülkemizin kaderi değişsin. Geçen günlerde istihdam yaratırmış gibi kahveler bedavaymış kek dağıtacaklarmış. Bu Türk insanı ile dalga geçmektir. İnşallah 24 Haziran’da halkımız gereken cevabı sandıkta verecektir.

İRFAN KAPLAN KİMDİR?

Ben 1954 yılında Nurdağı Gedikli köyünde doğdum. İlkokulu kendi köyümde ortaokulu ve liseyi İslahiye’de bitirdim. Eskişehir’de eczacılık tahsilinden sonra Gaziantep’e geldim. Gaziler’de İstanbul Eczanesi adı altında eczaneyi devraldım. Tabi öğrenciliğimizden bu yana politikanın içindeyiz. O zaman gençlik kollarıydı daha sonraki aşamalarda yönetici olarak görev aldım. 1991 yılında SHP’den ikinci bölgeden milletvekili adayı olmuştum. İkinci sıradaydım. O dönem 1 milletvekili çıkartabildik. Ondan sonra belirli bir süre aday olmadım. Ama partimizin emrinde tüm kademelerinde görev aldım. En son 2007 seçimlerinde aday olmuştum o zaman 5’inci sıradaydım. Daha sonrada 2011 yılında yine aday oldum o zaman ön seçimde ikinci sıraya getirildim ancak kontenjan kullanılmasından dolayı 1 sıra kayınca Gaziantep’te de az bir oyla o dönem milletvekilliğini kaybettim.”

ÇETİN KARABIYIK