Basketbol seçmelerine rekor katılım
Tarih:12.6.2018
Gaziantep Basketbol Altyapı seçmeleri 9-10 Haziran’da gerçekleşti. Rekor bir katılımla gerçekleşen seçmelerde 350 kişi elemelerden geçti. Basketbolun yıldızlarını Gaziantep’ten yetiştirmek adına alt yapıdan yeni bir sürece giren kırmızı-siyahlıların yaptığı seçmelerde oldukça yetenekli isimlerinde keşfedilmesi sevindirdi.
Geçen seneye oranla yapılan seçmelere katılımın yüksek olmasının kendisini mutlu ettiğini belirten Gaziantep Basketbol Başkanı Deniz Köken “ Geçen sene 68 başvurunun olduğu seçmelere bu sene 350 katılımın olması bizi çok mutlu etti. Hafta sonu vakit ayırarak katılım gösteren sporculara ve velilere teşekkür ediyoruz. 
Şu anda altyapılarımızda 70’e yakın sporcumuz bulunmakta. Önümüzdeki sezon bu sayıyı hedeflediğimiz projeler ve yapacağımız yatırımlarla 300’e çıkarmak olacak. Aynı zamanda tesisleşme ile ilgili çok kısa sürede  hayata geçireceğimiz projelerimiz var. Bunların hepsi bir araya geldiğinde bu bölgenin Türk Basketbolu’na daha büyük faydalar sağlayacak hale geleceğine inanıyoruz.” ALİ BUDAK