Kerim Avcı'ya sistem engeli...
Tarih:11.6.2018
Gazişehir Gaziantep F.K.’nın transfer listesinde bulunan Kerim Avcı’nın transferinden vazgeçildiği öğrenildi. Yalçın Koşukavak’ın bu oyuncuyu sistemine uymadığı gerekçesiyle yönetime rapor verdiği ve böylelikle Kerim Avcı defterininde kapandığı bildirildi... 
Oyun sistemi gereği forvet arkası oynatmayan ve sahaya 4-3-3 dizilişi doğrultusunda bir kadro çıkartan Yalçın Koşukavak’ın bu doğrultuda Kerim Avcı’nın sistemine uymayacağını söylemesi üzerine bu futbolcunun transferinin askıya alındığı öğrenildi. 
 
NASIL BiR OYUN SiSTEMi VAR
 
Özellikle geçtiğimiz sezon İstanbulspor’u çalıştırdığı dönemde hücum hattında tek forvet kullanan Yalçın Koşukakavak 4-3-3 sistemi doğrultusunda kanatlarda da gol bulma özelliğine sahip oyuncularla işi bitirmeyi hedefleyen bir oyun planı gözlenmişti. Yine orta alanda topu ayağında tutan oyuncularla ofansif bir sistem kurgusu yapan Yalçın Koşukavak’ın bu nedenle Kerim Avcı’yı istemediği öğrenildi. 
 
FORVETE NOKTA ATIŞ iSTiYOR
 
Yeni sezonda forvet hattında sıkıntı yaşamamak isteyen kırmızı-siyahlılarda teknik direktör Yalçın Koşukavak’ın bu noktada kendilerini hedefe taşıyacak bir ismin alınmasını talep ettiği bildirildi. 
ÖZEL HABER: ALİ BUDAK