Bu işi ilk turda bitireceğiz
Tarih:16.5.2018
ÜLKEMİZ BİR KUŞATILMIŞLIK İÇERİSİNDE
Cumhur İttifakı sürecine gelmemeden öncesine bakmak gerektiğini söyleyen Taşdoğan, “15 Temmuz gibi bir tramva yaşadık. 15 Temmuz’da asker, öğretmen, doktor kılıklı teröristler devletimize ve milletimize saldırmıştı. Milletin vergileriyle alınan uçaklar, helikopterler, silahlar ve mermilerle millete saldırdılar. Büyük bir tramva yaşamıştık. Milletimiz demokrasiye sahip çıkmıştır. Arkasından 7 Ağustos’ta Yenikapı’da birlik ve beraberlik ruhu oluştu. Bu birlik ve beraberlik ruhu artık ülkenin içerden ve dışardan kuşatılmışlığı ile mücadele etmenin yolunun bir ve beraber olmaktan geçtiğini dünyaya göstermişti. İçerde şer odakları var. Doğu ve Güneydoğu Anadolumuzda adı konmamış bir PKK ile savaş var. Sur’daki, Nusaybin’deki hendekleri gördünüz. Devletin içerisine yapılanmış FETÖ terör örgütünü de herkes biliyor. Devletimiz hem içerden hem de dışardan kuşatılmış durumda. Dün bizim Suriye komşumuzdu bugün komşularımız değişerek Rusya, Çin, İran, Fransa oldu. Son Kudüs’te yaşanan hadiseyi görüyorsunuz. Amerika Kudüs’ü bizim Osmanlı Ordusu’nun çıktığı 100. Yılda İsrail’in başkenti kabul edip orada şiddet olaylarının tırmanmasına zemin açması bölgede sıcak bir hareketlenme olduğunu gösteriyor. Türk Silahlı Kuvvetlerimiz barış, huzur için bugün Afrin’de, El-Bab’ta Cerablus’ta, Musul ve Kerkük’te görev yapıyor. Bütün bunlara baktığımızda ülkemiz bir kuşatılmışlık altında. Sadece askeri bir kuşatılmışlık değil ekonomik alanda da bir kuşatmaya doğru gidiyor. Dolar ve Euro hızlıca yükseliyor. Dolar ile Euro arasındaki parite her zaman bire ikiydi. Yani 1 dolar 2 euroydu. Bugün Dolar 4 lira, Euro 5 liraydı. Aradaki parite düşmüş durumda acaba neden? Burada bir oyun olduğu açık ve net ortada. Ülkemiz bu nedenle bir kuşatılmışlık içerisinde. Bu kadar kuşatılmışlık var iken güçlü bir iktidara ihtiyaç vardı. Çünkü yüzde 35’i alan bir siyasi parti tek başına iktidar olabiliyordu. Yüzde 65 istemediği bir iktidar meydana geliyordu. Bu durum karşısında halk desteğini yeterince almamış bir iktidar oluşuyordu. Bu sistem sürekli arıza veriyordu. 12 Eylül’den kalmış bir vesayetçi sistemdi. 16 Nisan’da AK Parti ile hazırladığımız Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi evet hayır referandumu sonucunda kamuoyundan geçti. Türkiye’de yeni bir sistem kuruldu” dedi.
DÜNYADA ÖRNEĞİ YOK
Bu sistemi iyi bilmek gerektiğini söyleyen Taşadoğan, “Dünyada örneği yok. Ülkemize has bir sistem. Altında AK Parti ve MHP’nin imzasının olduğu bir sistem. Bu sistemin iki dinamiği var. Birincisi yürütme. Yani Bakanlar Kurulu’nu ve devleti yürütme işlerini yapan Cumhurbaşkanı ve Bakanlar Kurulu diğer tarafta yasama ve denetlemeyi yapan TBMM mevcut. Cumhurbaşkanının yüzde 50 +1 ile gelmesi güçlü iktidar ve geniş tabanı doldurur. Şu anda güçlü bir iktidara ihtiyacımız var. Yüzde 50 +1’i almak için Türkiye’nin ittifaklara ihtiyacı vardı. Bunu gördük ve 8 Ocak 2018 tarihinde biz bir ittifak kurulması gerektiğini, bizim Cumhurbaşkanı adayı çıkarmayacağımızı ve Recep Tayyip Erdoğan’ın MHP’nin adayı olduğunu açıkladık. Seçime çok uzun bir zaman varken net bir tavır koyduk. Diğer taraftan meclisin güçlü olması gerekiyor. Yasama, denetleme ve meclisi yerli milli ekseninde ülkeyi tutmak gerekiyor. Bu anlamda da mecliste MHP’nin güçlü olması gerektiğine inanıyoruz. Çünkü yıllardır tek vatan, tek bayrak, tek dil, ülkenin bölünmez bütünlüğünden söz eden bir partiyiz. Bütün bunların tek sigortası MHP olduğunu 15 Temmuz’da insanlarımıza net olarak gösterdik. O nedenle de MHP’nin mecliste güçlü olması gerekiyor. İki dinamikli yeni bir yapıdayız. Cumhurbaşkanlığı’nda oylarımızı Cumhur İttifakı’nın çerçevesi içerisinde Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yine Cumhur İttifakı’nın çerçevesinde kullanacağımız milletvekilleri genel seçimlerinde oyları MHP’ye istediğimiz bir seçime gidiyoruz. İnşallah birinci turda bu işi bitireceğiz” diye konuştu.
BİZ GAZİANTEP SEVDALISIYIZ
Gaziantep’in dertleriyle dertlenip sevinciyle sevinçlendiklerini söyleyen Taşdoğan, “Biz Gaziantep sevdalısıyız. Bugün seviniyoruz. Gazişehir’in Süper Lig’e çıkmasına bir adım kaldı. İnşallah o bir adımı da aşıp Gazişehrimizin mutlaka o Süper Lig’de olmasını istiyoruz. Üzüntülü günlerde Gaziantep’te bombalar patladığında, şehitlerimiz geldiğinde, havaalanımıza füzeler düştüğünde üzüntüleriyle üzüntüleniyoruz. Gaziantep’te ekonomik daralma olduğunda, işsizlik arttığında insanlarımızın dertleriyle dertleniyoruz. Bu nedenle Gaziantepli bizi bilir ve samimiyetimizi de bildiği için bu seçim içerisinde bulunduğumuz Cumhur İttifakı’nı destekleyeceğini inancımız tamdır. Çünkü Cumhur İttifakı milletin aklıyla kurulmuştur. Bunu milletimiz teveccüh etmiştir. Milletimiz MHP, AK Parti’yi birlik ve beraberlik içerisinde görmek istiyor. Toplumun ve Gaziantep’in istediği bir ittifaktır. Gaziantep’te Cumhur İttifakı’na teveccüh beklenenin çok üzerinde olacaktır. AK Parti ve MHP’nin oylarını topladığınızda yani bir artı bir eşittir iki değildir. Gaziantep’te bir artı bir eşittir üç, dörttür. 2 siyasi partinin birlikte girdiği bu seçimde sinerji daha yüksek olacaktır. Sonuca Gaziantep’ten çok yüksek bir katılım oranıyla destek sağlayacağız.”
14 MİLLETVEKİLLİĞİNİN ALAYINA TALİBİZ
MHP olarak Gaziantep’te herhangi bir anket çalışması yapmadıklarını söyleyen Taşdoğan, “Bizim anketimiz milletimizle. Bizler seçim kararı alındığı günden öncede meydandaydık seçim kararı alındıktan sonra da meydandayız. 25 gündür insanımıza dokunuyoruz. Alanlardayız. Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikteyiz. İnsanımızın neler düşündüğünü dokunarak, hissederek anladık. MHP olarak Gaziantep’ten seçilecek olan 14 milletvekilliğinin alayına talibiz ama biz Allah’a inanırız. Cenab-ı Allah bize neyi nasip etmişse onu almak için var gücümüzle çalışacağız” diye konuştu.
MHP TİTİZ ÇALIŞMA YAPAN HASSAS BİR PARTİDİR
Gaziantep’te son günlerde MHP ile ilgili liste sıralaması hakkında da açıklamalarda bulunan Taşdoğan, “Siyasette bu tür spekülasyonlar hep olur. Ben 5 tane seçim geçirdim. Seçim zamanı spekülatif, kulaktan dolma haberler, birilerinin gönlünden geçtiğini haber yapmaya çalışması hep olağan şeylerdir. Gerçek olan şudur. MHP titiz çalışma yapan hassas bir partidir. MHP’nin aday adaylıkları süresi vardı. Aday adaylığı müracaatları yapıldı. Aday adaylık dilekçesini veren her kişi bizim adayımız değildir. Çünkü araştırma ve inceleme yapmak gerekiyor. Kadına şiddet, çocuk istismarı, FETÖ terör örgütü bağlantısı, yüz kızartıcı suç gibi nedenlerden dolayı bir arızalı durumu olan kişiler partimizin aday adayı olamayacağı şeklinde bir çalışma yapılmış ve dosyaları iade edilmeye başlanmıştır. Böyle titiz çalışan bir parti mutlaka her ilde titiz bir şekilde çalışmasını devam ettirecektir. Sonrasında da genel başkanımızın takdirleri neticesinde her ilin aday listesi oluşacaktır. Bunun dışında yaşanan söylenenlerin hepsi insanların duyduğu, uydurduğu, gerçek bilginin dışında olan paylaşımlardır” dedi.
MİLLETVEKİLLİĞİ SEÇİMLERİNDE ÜÇ HİLALİN ALTINA OY İSTİYORUZ
Seçmene çağrıda bulunan Taşdoğan, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a yapılan saldırılar aslında milletimize, devletimize yapılan saldırılardır. Bu nedenle MHP olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yerinde kalması ve bir dönem daha devam etmesini arzulamaktayız. Meclisimizi yerli ve milli ekseninde tutabilmekte artık vatandaşlarımızın elindedir. Yerli ve milli ekseninde devletimizi tutmamızın yolu MHP’ye oy vermektir. Milletvekilliği seçimlerinde üç hilalin altına oy istiyoruz. Suriye, Lübnan, Libya ve Mısır olmamızı istemiyorlarsa ki hiçbir hemşerimiz bunu istemez bunun için mecliste MHP’nin güçlü olması gerek” diye konuştu.
FİLİSTİN HALKINA YAPILAN SALDIRIYI KINADI
İslam aleminin heyecanla beklediği, bolluk, bereket, rahmet ve mağfiret ayı olarak bilinen 11 ayın Sultanı Ramazan’ın hayırlara vesile olmasını dileyen Taşdoğan, “Yardımlaşma ve paylaşmanın arttığı, içerisinde bin aydan daha hayırlı olan Kadir gecesini barındıran Ramazan Ayı, mukaddes kitabımız Kur'anı Kerim'in ilk ve son ayetlerinin yeryüzüne indiği bir aydır. Ramazan ayı, dargınlıkların unutulduğu, küskünlüklerin sona erdiği, kardeşlik duygularının pekiştirildiği günlerdir. Ramazan ayına girmemiz vesilesiyle rahmet kapılarının ardına kadar açıldığı bu günlerde, başta Gaziantepli hemşerilerim olmak üzere tüm İslam aleminin Ramazanı Şerifini en kalbi duygularımla kutluyor, bu mübarek ayın ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini Cenab-ı Allah'tan niyaz ediyorum. Bu mübarek günde İsrail’in Filistin’e yaptığı hunharca saldırı sonrası bugün itibariyle 63 şehidin olduğu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Ölenlere Cenab-ı Allah’tan rahmet, yaralılara da acil şifalar diliyorum” dedi.  
ÇETİN KARABIYIK