Ölmeye hazırız
Tarih:14.5.2018

DEVLETİN İÇERİSİNDE KRİPTO FETÖ’CÜLERİN OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM

Türkiye’de geçtiğimiz süreç içerisinde hem 7 Haziran hem de 1 Kasım sürecini en iyi bilenlerden birisi olduğunu hatırlatan MHP Gaziantep Milletvekili aday adayı Mezine Sırakaya, “1 Kasım sürecinden sonra 15 Temmuz yaşandı. Bu Türkiye’nin tarihine kara bir leke olarak geçti. Türkiye 1960 ve 1980 darbelerini gördü. 27 Mayıs ve 28 Şubat’ları yaşadı ama hiçbirinde böylesine çirkin, kara bir leke olmadı. TBMM’yi bombaladılar. Hem de Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin uçaklarıyla. Bu milletin malıyla milleti vurdular. Bu ‘pas’ deyip geçebileceğimiz bir konu değil. 15 Temmuz gecesi Türkiye’nin yeniden dirilişinin gecesidir. Yenikapı ruhuyla birlikte Türk Milleti darbecilere, FETÖ’cülere, PKK’ya, DEAŞ’e hiçbirine geçit vermedi. Bütün terör örgütlerine meydan okudu. O birliktelik Türkiye’yi yeniden kendine getirdi. O süreçten sonra Türkiye’nin yaşadığı sorunlar var. Halen FETÖ’nün izleri var. Devletin içerisindeki yapılanma temizlemekle bitmiyor. Devletin içerisinde kripto FETÖ’cülerin olduğunu düşünüyorum. Biz bunun için bu birlikteliği devam ettirmek zorundayız. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli hiçbir liderin nerede olduğunu bilmezken 15 Temmuz gecesi Balgat’ın ışıklarını yakan ve ‘Ben buradayım’ diyerek dimdik duran liderdir. Liderimiz o günden bugüne hala Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin bekası için elini değil gövdesini taşın altına koymuştur. Bizde kendisiyle birlikte bu dava için, bu millet için ölmeye de hazırız.”

BİZDE BEN YOKTUR BİZ VARDIR

30 yıldır bu davaya gönül verdiğini belirten Sırakaya, “Partide milletvekili adayı olmadığım zamanlarda da ben hep çalışıyordum. Ben listeye girerim ya da girmem hiç önemli değil ama girecek arkadaşlarımızla birlikte aynı hızda, aynı tempoda hiç durmadan çalışacağız. Bizde ben yoktur biz vardır. Bizde teşkilatçılık anlayışı vardır. Rahmetli Başbuğumuzun bir lafı vardı ‘Bir artı bir iki etmez, bir artı bir teşkilat eder’ derdi. Biz teşkilatımızla birlikte hareket ederiz. Bizim gönlümüz bir. Genel Başkanımız Devlet Bahçeli’nin arkasındayız. Ondan kimsenin şüphesi olmasın. Biz MHP’yi inşallah 24 Haziran’da ‘Cumhur ittifakı milletin aklı’ deyip sandıktan büyük bir iradeyle çıkacağını düşünüyorum” dedi.

EZİCİ BİR ÜSTÜNLÜKLE SANDIKTAN ÇIKACAĞIZ

24 Haziran’da yapılacak olan seçimlere ilişkin oy oranı hakkında da değerlendirmede bulunan Sırakaya, “Bununla ilgili bir oy oranı vermeyeceğim ama Cumhur İttifakı ezici bir çoğunlukla sandıktan çıkacaktır. Biz her zaman MHP olarak sandığa, milletimize saygı duyduk. sandıktan çıkacak olan sonuca saygı duyarız. Demokrasiye olan inancımız tamdır. Cumhur İttifakı’nın Güneydoğu Anadolu Bölgesi’nden çok ciddi bir oy alacağını tahmin ediyorum” diye konuştu.

HAMAM KÜLTÜRÜNÜ DÜNYAYA TANITMAK İSTİYORUM

Milletvekili seçildiği takdirde Gaziantep için planladığı projeler olduğunu söyleyen Sırakaya, “Gaziantep sanayi şehri. Biz hep gastronomiyi konuşuyoruz. Gastronomi konuştuğumuz için Gaziantep’in en önemli değeri olan kültür, tarih ve Türkiye’de turizmde nerede olduğunu konuşmuyoruz. Kongre turizminde iyiyiz ancak kültür ve konaklama turizminde çok iyi değiliz. Gaziantep’in hamamları türkülere konu olmuştur ama şehre geldiğinizde hamamları göremezsiniz. Avrupa Birliği’ne hazırladığım projeyi sunmak istiyorum. Hamam kültürünü dünyaya tanıtmak istiyorum. Yesemek Açık Hava Müzesi’ni Dünya’ya çok iyi tanıtamadık. Kültür turizmi oluşturmak, yol haritası çizmek zorundayız” dedi.

GAZİANTEP’E HİZMET ETMEK İSTİYORUM

Gaziantep’e hizmet etmek istediğini belirten Sırakaya, "25. ve 26. Dönem MHP Gaziantep milletvekili adayıydım. Nasip olursa 27. Dönem seçimlerinde de Gaziantep'in sesi olma arzusundayım. İnşallah liderimiz Devlet Bahçeli’nin teveccühü ve halkımızın iradesi ile bu görev bize hasıl olursa halkımıza hizmet için yola çıkmak istiyoruz. Genel merkezimizin verdiği ve vereceği her karar bizim için baş tacıdır. MHP olarak bizde sen ben kavgası olmaz çünkü biz olgusuna göre hareket ederiz" diye konuştu.

ÇETİN KARABIYIK