Türkiye'yi kurtarmak için aday olduk
Tarih:25.4.2018

HAREKETLİ SÜREÇ BAŞLADI

İYİ Parti’de hareketli süreç başladı. YSK’nın seçimlere katılamayacağını açıklamasının ardından CHP’li 15 milletvekilinin istifa ederek İYİ Parti’ye katılması, Meclis’te grup kurmasını sağladı. Bu durum İYİ Parti önündeki tüm engelleri kaldırdı ve seçimlere katılmasına olanak verdi. İYİ Parti’de ilk adım İl Başkanı İzzettin Şahin ile İl Başkan Yardımcıları Avukat Oğuz Hocaoğlu ve Nermin Tuzcu’dan geldi. Kurucu il başkanı olan ve ilk kongrede yeniden güven tazeleyen Şahin, il başkanlığından Hocaoğlu ile Tuzcu’da il başkan yardımcılığı görevlerinden istifa etti. Parti binasında açıklama yapan 3 milletvekili aday adayları Türkiye ve Türk insanına daha rahat, güvenli, huzurlu gelecek sağlamayı vaat eden İYİ Parti’den 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili aday adayı olmak için istifa ettiklerini açıkladı.

HUZUR İÇİN ADAYIM

Milletvekilliği aday adaylığı açıklamasında bulunan İzzettin Şahin, “Ülkemizin içinde bulunduğu durum gereğince bir erken seçim kararı alındı. İYİ Parti’de bu seçim startında ülkenin umudu, güneşi olarak, her geçen gün ufkunu genişleterek halkın ve seçmenin gönlündeki yerini büyütüyor. İYİ Parti Kurucu Başkanı olarak, ülkenin içinde bulunduğu duruma çözüm üretme konusunda faydalı bir yol izlemeye gayret gösterdim. 24 Haziran 2018 tarihinde yapılacak olan genel seçimlerde aday adayı olmak için kurucu il Başkanlığı görevimden iç tüzük gereği istifa etmiş bulunmaktayım. Huzur için adayım, insanların kandırılmasına daha fazla göz yummamak için adayım. Ekonomik istikrar için, ülkeye ihanet içinde olanların bu ihanetlerini ortaya çıkarmak için adayım. Kandırılmamak ve kandırmamak için, daha iyi bir Türkiye ve Gaziantep için adayım. Genel Başkanımız Meral Akşener’i Cumhurbaşkanı yapacağız. Bu partiyi iktidar yapmak için ayaklarımızın bağı çözülünceye kadar koşacağız.”

KANDIRILMAYANLAR İYİ PARTİ’Yİ KURDU

Aday adaylığı için İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Avukat Oğuz Hocaoğlu, “İYİ Parti Türkiye’nin ihtiyaçlarından doğmuş, Türkiye için kurulmuş bir partidir. AK Parti 2002 yılında Türkiye’nin ihtiyaçlarından karanlıklarda doğdu. Ancak gelinen süreçte PKK ile masaya oturdu, kandırıldım dedi. FETÖ ile işbirliği yaptı, kandırıldım dedi. ‘Ne istediniz de vermedim’ dedi. PYD’yi Kobani’ye zılgıtlarla gönderdi, kandırıldım, dedi. Aslında kandırılmadılar. Görevlerini yaptırdılar, bizi kandırdıklarını sandılar. Biz kandırılmadık, kandırılmayanlar cesur bir şekilde İYİ Parti’yi kurdular. Meral Akşener, önderliğinde Türkiye’yi kurtarmaya aday oldular. Biz kandırılmadık, kandırmayacağız ve kandıranlara dur demek için aday adayı oldum” diye konuştu.

İYİ OLMAK İÇİN BU YOLA BAŞ KOYDUK

Aday adaylığı için İl Başkan Yardımcılığı görevinden istifa eden Nermin Tuzcu da, “Bu yola çıkarken hepimiz kadınlar ve kadın birliği olarak çıktık. Genel Başkanımıza destek olmak için önce yönetimlere girdik, şimdi milletvekili aday adayı oluyoruz. Çocuklarımız, ülkemiz, kadınlarımız için İYİ olmak için bu yola baş koyduk” dedi.

ÇETİN KARABIYIK