500 BİN TL NEREDE?
Tarih:16.4.2018
sorunların asıl sebebini araştırmak için gazetemiz spor servisi düğmeye bastı... 
Kısa bir süre önce başlattığımız araştırmalar sonucunda kırmızı-siyahlı kulübün kasasına özellikle Huzeyfe Durmaz başkanlığında bir çok yerden para girişi yapıldığı ancak bu meblağların akıbetinin ise meçhul olduğu öğrenildi. Gazetemizin edindiği araştırmalar sonucu elde ettiği belgelere göre GAZDAŞ üzerinden farklı zaman aralıklarında 3 parça halinde 500 bin TL’nin kırmızı-siyahlı kulübe özel bir banka aracılığıyla gönderildiği gerçeği ortaya çıktı. 
İbrahim Kızıl’ın başkanlığı bırakmasının ardından sezon başında başkanlık görevinde bulunan Mutlu Özpineci kulüp adına Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Nazif Zorlu’ya yardım talebinde bulundu. Ünlü iş adamı Ahmet Nazif Zorlu diğer kulüplerinde böyle bir talepte bulunmasını engellemek amacı ve gizli kalması şartıyla bağış yapmayı kabul etti.  Celal Doğan Tesisleri’nde yapılan protokol sonrası 150 bin TL kulüp hesabına gönderildi ve o dönemde Mutlu Özpineci kulüp çalışanlarının geciken ödemelerini yaptı. 
 
ÖZPiNECi DOĞRULADI
 
Konuyla alakalı olarak gazetemize bilgilendirmede de bulunan Özpineci GAZDAŞ’tan gelen paranın 150 bin tl’lik kısmının kendi döneminde olduğu ve bu rakamı futbolcu ve bu parayla futbolcu ve personelin gecikmiş maaşlarını ödediğini söyledi. 
 
350 BİN TL HUZEYFE DURMAZ DÖNEMİNDE AMA..! 
 
Ahmet Nazif Zorlu’nun isminin gizli kalması şartıyla yaptığı bağış GAZDAŞ üzerinden kırmızı-siyahlı kulübe yaptığı yardımların 350 bin TL’lik kısmı 15.09.2017 tarihinde 150 bin TL, 22.09.2017 tarihinde ise 200 bin TL olarak kulübün hesabına aktarıldı. Özel bir bankaya gönderilen bu meblağlar gelir gelmez çekilrken bu paranın nereye gittiği ise belirsizliğini koruyor. 
 
VİCDAN MUHASEBESİ 
 
Gaziantepspor’da GAZDAŞ başta olmak üzere sezon başından bu yana kulübün kasasına giren paralara rağmen bir çok problemle boğuşan kırmızı-siyahlı kulüpte taraftarlarda isyan bayrağını iyice çekti. Kulübü bu duruma düşürenlerden hesap sorulmasını isteyen taraftarlar özellikle takımın başkanlığını yapan ve bu sorunların en büyük mimarı olan Huzeyfe Durmaz’ın vicdan muhasebesi yapmaya çağırdı. 
 
DURMAZ KİMSE YARDIM ETMEDİ DİYE HAYKIRDI
 
Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz her fırsatta dile getirerek kulübe kendisinden başka kimsenin el atmadığı söylemleride böylelikle gerçek dışı kalırken Ahmet Nazif Zorlu’nun GAZDAŞ üzerinden yaptığı bağış haricinde kulübün kasasına giren paraların nereye gittiği ise kafalarda soru işareti bıraktı. Elektrikleri kesik, içecek suyu ve yiyecek ekmeği bulunmayan kırmızı-siyahlı kulübün bir çok ihtiyacını karşılamayan ve kulübü kaderine terkeden Huzeyfe Durmaz’ın geçtiğimiz günlerde hem Kızılların hem de kendi döneminin incelenmesi için Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunduğunu ifade etmesi de çelişkileri beraberinde getiren bir başka konu oldu. 
 
İSTANBUL’DA BiR İŞ ADAMINA “AÇIZ” FERYADI
 
Gaziantepspor’un geçtiğimiz cuma günü İstanbulspor ile deplasmanda oynadığı karşılaşmada isminin gizli tutulmasını isteyen bir iş adamına kulüp başkanı Huzeyfe Durmaz’ın telefon açtırarak “Deplasmandayız, gurbetteyiz ve açız” diye feryat ettiği ve bu sorunlarının giderilmesi konusunda yardım talebinde bulunduğu öğrenildi. Kulübün kasasına giren ve icralardan dolayı hemen çıkışı sağlanan ancak nereye gittiği belirsizliğini koruyan paralara rağmen kulübün bu durumlarda olmasıda akıllara durgunluk veren bir başka detay olarak dikkat çekiyor. 
 
TARAFTAR ÇAĞRIDA BULUNDU
 
Tüm bu yaşananlarla birlikte adeta kahır eden kırmızı-siyahlı taraftarlar Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Vali Ali Yerlikaya ve Cumhuriyet savcılarını takımlarını kurtarmak için çağrıda bulundular.  İçinde bulunduğu bu kötü durumdan kulüplerini kurtarmaya davet eden taraftarlar bir an önce el atılıp Gaziantepspor’un eski günlerine döndürülmesi için hep bir ağızdan haykırdılar. ALİ BUDAK