Nafakasını almak için gitti… Kaynanasını öldürdü!
Tarih:16.4.2018
NAFAKASINI ELDEN ALIYORDU
Edinilen bilgiye göre olay geçen hafta Burak Mahallesi’nde meydana geldi. 15 yıl önce eşinden boşanan Betül Özaygut, kayınbabası Fevzi Şahin’in her ay kendisine elden verdiği nafakasını almak için sabah saatlerinde evlerine gitti.
KAYNANASI İLE ARALARINDA TARTIŞMA ÇIKTI
O esnada evde bulunan eski kaynanası Necla Şahin ile aralarında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı tartışma çıktı. Eski gelin, kaynananın tartışması kavgaya dönüştü. O esnada iddiaya göre eski gelin Betül Özaygut, kaynanası Necla Şahin’in kafasına sandalye ile vurdu. Kafasına aldığı darbe sonucunda ağır yaralanan Şahin, can havliyle kendisini bahçeye attı.
KOMŞULARI HASTANEYE KALDIRDI
Bağrışma seslerini duyan komşular yardım için geldiklerinde Necla Şahin’i kanlar içerisinde yerde yatarken buldu. Komşuların yardımıyla özel bir hastaneye kaldırılan Şahin, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
ESKİ GELİN TUTUKLANDI
Necla Şahin’in cenazesi yapılan işlemlerin ardından adli tıp morgundan eşi ve yakınlarına teslim edildi. Şahin, kılınan cenaze namazının ardından Asri Mezarlığı’na defnedildi. Olay sonrasında kaçan zanlı eski gelin Betül Özaygut ise yakalandı. Özaygut, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.
ÇETİN KARABIYIK