NEFES KESTİ
Tarih:16.4.2018

Geçtiğimiz cumartesi günü sabah başlayan ve dün akşam yapılan son yarışlarla sona eren Engel Atlama Anadolu Ligi 2.Ayak yarışları’na katılım oldukça yoğundu. 

Organizasyonun başından sonuna kadar takipçisi olan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu’nun yanı sıra Türkiye Binicilik Federasyonu Başkanı Bülent Bora, Gazi Binicilik Kulübü Başkanı Gökhan Soydinç, İkinci Başkan Fethi Göçer, Cemal Nacaroğlu, Dernek Sekreteri Mehmet Ös, Kulüp Direktörü Serhat Murat Erdurak ile çok sayıda vatandaş ve Kamil Ocak Stadı’nda yapılan yarışlara katıldı.  Kısa süre önce kurdukları dernekleriyle Türkiye’de ikinci Gaziantep’te ilk kez yapılan organizasyona ev sahipliği yaptıkları için büyük gurur yaşadıklarını ifade eden Gazi Binicilik Kulübü Başkanı Gökhan Soydinç Gaziantep’in bu tarz organizasyonlara ihtiyacının olduğunu söyledi. 

EN AZ CEZAYI ALANLAR iPi GöĞüSLEDi

Engel Atlamalı Anadolu Ligi 2.Ayak yarışmalarında kurallara daha fazla uyup az hatayı yapanlar ipi göğüsledi. Belirli kategorilerin bulunduğu ve çocuklar ile gençlerin yarıştığı organizasyonda ince çizgilerde bulunuyor. Her engelin düşürülmesine 4 ceza puanı verilirken yine süreye riayet edilmemesi durumunda da yarışmacılar 4 ceza puanı alıyor. Ceza puanını daha az alıp süreyide iyi kullanan yarışmacılar mutlu sona ulaşıp kupalarını almayı başardılar. 

GöKHAN SOYDİNÇ: BiZE NASiP OLDU

Gaziantep’te ilk defa yapılan Engel Atlama Anadolu Ligi 2. Ayak Yarışmaları’nın çok iyi geçtiğini ve yarışmaların nefes kestiğini belirten Gökhan Soydinç; Gaziantep tarihinde ilk defa yapılan Engel atlama yarışmalarını icra ettik. Kazasız belasız atlattık. Gaziantep’in önde gelenleride yarışmamıza teşrif ettiler. Derneğimizi kurarken amacımız Gaziantep’te hem farkındalık oluşturmak hem de şehrimizi önümüzdeki yıllarda başarıyla temsil edecek yeni biniciler yetiştirmekti.  Derneğimizin kuruluşunun ilk yıllarında  böyle organizasyon yapmak bizim için gurur verici. Tabi bir yandan hüzünlü bir yandan mutluyuz. Hüzünlü olmamızın sebebi Kamil Ocak Stadı’nın yıkılacak olması. Onun haricinde bu yılki Gaziantep tarihinde Türkiye’de ikinci kez düzenlenen böyle bir organizasyonu yapmak bizlere ve dernek kurucularına nasip oldu. 

BAŞKAN TAHMAZOĞLU BİZİ GURURLANDIRDI

Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu’nun verdiği sözde bizi ayrıca gururlandırdı. Gaziantep’in ihtiyacı olan binicilik sporcunu yaygınlaştırmak ve sevdirmekle alakalı yeni bir çalışma başlattığını söyledi. Yeşilvadi’de eskiden havuz olarak işletilen bir noktayı 40 dönüm şeklindeki bir yeri binicilik faaliyetiyle alakalı bir tesis yapılmasıyla alakalı talimatı verdi. Bu da bize ayrı bir gurur verici olay oldu. 

GAZİANTEP’İN İHTİYACI VARDI

Bu yarışmanın ardından hemen kolları sıvayıp Anadolu Ligi’nin ikinci ayağını gerçekleştireceklerini belirten Gazi Binicilik Kulübü Başkanı Gökhan Soydinç; “Yarışmalar iki gün sürdü. Binicilik sporunun şöyle bir özelliği var. Cinsiyet ve yaş ayrımı yapmadan bir canlı ile yapılabilen yegane spor. Bu anlamda Gaziantep’in de böyle bir organizasyona ihtiyacı vardı. Anadolu ligi ikinci ayağını gerçekleştireceğiz Şahinbey Belediyesi ile birlikte. “ dedi .

ALİ BUDAK