Üst geçit değil zor geçit!
Tarih:15.4.2018
ENGELLİLER NASIL GEÇECEK?
Üstgeçitte bir terslik olduğuna dikkat çeken vatandaşlar, olayı ‘fıkra gibi’ diye tanımlıyor. Gaziray çalışmaları kapsamında yapılan üst geçit görüntüsü vatandaşlar tarafından ilginç bulunuyor. Her iki tarafı merdiven olarak inşa edilen üst geçidin asansör yeri yapılmış fakat asansör takılmamış. Tekerlekli sandalyeleri ile ya da çocuk arabaları ile üst geçidi kullanmak isteyen vatandaşlar, çıktıkları üst geçitten geçip iniş kısmına geldiklerinde ise karşılarına asansörü olmayan merdivenler çıkınca ne yapacaklarını şaşırıyor. Her iki tarafının merdivenli olmasından dolayı engelli vatandaşlar üstgeçidi kullanamazken, bebek arabası ya da bisikletle üst geçitten geçmek isteyenler iniş ve çıkışta o malzemeleri kucaklarında taşıyor. Vatandaşlar, engellilerin de üstgeçidi kullanabilmesi için merdivenli tarafa rampa ya da asansörün yerine takılmasını istiyor.
İLKEL BİR GÖRÜNÜME SAHİP
Merdivenlerin dik ve yüksek olmasından dolayı vatandaşların korkmaması için ise ilkel bir yöntem kullanılmış. Merdivenlerin bir tarafı sunta tahtalarla kapatılarak korumalık yapılmış. Vatandaşlar bu görüntülerin Gaziantep’e yakışmadığını söylediler. 
YETKİLİLERİ GÖREVE ÇAĞIRIYORUZ
Konuyla ilgili gazetemize konuşan bölge sakinleri vatandaşların üst geçidi yoğun şekilde kullandığını belirterek, “Yetkililer bu üst geçidi göz boyamak için mi yaptı? Buraya bu kadar harcama yapıldı ama ne asansör takılmış, ne de yürüyen merdiven. Bu merdiven şehrin başka bir mahallesinde olsa böyle mi olurdu? Çoluk çocuk, genç ihtiyar bizler bu çileyi çekmek zorunda mıyız?  Yetkililerini göreve çağırıyoruz” diye konuştular.
ÇETİN KARABIYIK