fk
Esnaf Bakanlığı kurulsun
Tarih:18.3.2018
ÇEYREK ASIRDIR SİYASETTEYİZ
Büyük Birlik Partisi olarak 16 Nisan’da yapılan halk oylamasına ‘Evet’ dediklerini hatırlatan başkan İhsan Kaya, “Parti olarak yürütme yasalarının çıkması için elimizden geleni yaptık. Büyük Birlik Partisi’nin ittifaklar için öngörüsü vardır. Bunu Saadet Partisi ile de görüştük. Partimizin yeni çıkan yasada görüşleri paketin içine yer almıştır. Partimiz çeyrek asırdır siyasetin içerisinde olan bir partidir. Bu siyasi parti bundan sonra hem yasamada hem de yürütmede millete hizmet için var olacaktır” dedi.
ERKEN SEÇİM KAÇINILMAZ
‘Türkiye’nin erken seçime gideceğini düşünüyorum’ diyen başkan Kaya, “Bu erken seçim şartlara bağlı olarak temmuz ayı gibi, mahalli seçimlerden önce yapılacaktır. Bu erken seçim fazla uzatılmadan yapılması gerekir. Kim ülkeyi yönetecekse halka hizmet edecekse onun belirlenmesi için erken seçim yapılabilir” diye konuştu. 
AFRİN OPERASYONUNA DESTEK
Afrin operasyonuna destek verdiğini söyleyen başkan Kaya, “Afrin, Tükmen dağı, Suriye bizim kanayan yaramız. Büyük Birlik Partisi ve Alperen Ocakları olarak oradaki kardeşlerimize yardım ediyoruz. Onlara destek veriyoruz. Oradaki insanlar zor şartlarda yaşıyor. Zeytin Dalı harekatına geç bile kaldık. Amerika, Avrupa ve NATO bu zamana kadar bizi oyaladı. Müslümanı Müslümana kırdırarak para kazandılar” dedi.
ZARARIN NERESİNDEN DÖNERSEK KAR
‘Zararın neresinden dönersek kar’ diyen Kaya, “Kendi ülkemizin güvenliğini sağlamak adına geçte olsa bu operasyon doğrudur ve destekliyoruz. Sağcısıyla-solcusuyla, alevisiyle, sünnisiyle, kürdüyle, Türk’üyle tüm Türkiye, dünya devletlerine ülkesinin askerinin yanında olduğunu gösterdi. Tüm dünya bir araya gelse biz birlik beraberlik içinde olursak bize hiçbir şey yapamazlar. Allah’ın izniyle bu operasyondan başarı ile çıkacağız” dedi
TERÖRÜ İNİNDE YOK ETMELİYİZ
Kaya, “Gaziantep’in güvenliği Halep’ten Kerkük’ten, Musul’dan, Kıbrıs’tan Orta Asya’dan Azerbaycan’dan başlar. Buradaki olan kargaşalara, zulümlere sessiz kalamayız. Buralar bizim ön bahçelerimiz. Onların hayatlarını korumak için terörü ininde yok etmek gerek. Cenab-ı Allah askerimize polisimize güç kuvvet versin” diye konuştu.
İSRAF VAR!
Gaziantep’in sürekli göç aldığını belirten başkan Kaya, “Belediye hizmetlerinden memnun olduğumuz şeyler var, memnun olmadığımız durumlarda var. Biz bunu sürekli dile getiriyoruz. İsrafa karşıyız. Bazı belediyelerin yaptığı israf oluyor. Lüzumsuz yerlere yapılan israfa karşıyız. 6 ayda bir kaldırımlar değişeceğine bir defa yapıp sağlam yapsalar çok daha iyi olur” dedi.
ESNAF ZOR DURUMDA
Esnafın zor durumda olduğunu ifade eden Kaya şunları kaydetti: “Esnaf bakanlığı kurulup orta direğin yok olmaması lazım. Orta direk esnafın her zaman desteklenmesi lazım. Esnafımız zor durumda. Esnaf kepenk kapatmak durumuna geldi. Kente gelen bürokratların Gaziantepli olması gerek. Gaziantep’i Gazianteplilerin yönetmesini istiyorum. Ne yazık ki bakanlarımız, milletvekillerimiz bir araya gelmeli ama herkes ayrı bir baş çekiyor” diye konuştu.
BBP İl Başkanı İhsan Kaya, Ay Medya Grup Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’a günün anısına üzerinde Osmanlı Arması bulunan bir tablo hediye etti. Ziyarette Kaya'ya BBP İl Başkan Yardımcısı  Metin Demirçubuk ve Alperen Ocakları İl Başkanı Tuncay Uzdilli'de eşlik etti. 
ÇETİN KARABIYIK

seçimülkehalkhizmetgüneşçeyrek asırçeyrekasırsiyasetevethalknisanesnafkepenkkayaBaşkanaçıklamaönemliBüyük Birlik PartisiBBPpartibirlikBüyükziyaretYönetim Kurulu başkanıbaşkankurulyönetimİhsan kayaGGCMeral AyGaziantep gazeteciler Cemiyetiİbrahim AyAy medya grupesnafgaziantep haberhabergaziantep