Celal Doğan Tesisleri savaş alanına döndü
Tarih:14.3.2018
Gaziantepspor’da Samsunspor maçı sonrası soyunma odasında başlayan olayların ardı arkası kesilmedi. 
Dün sabah saatlerinde kırmızı-siyahlı kulüpte başlayan sıcak gelişmelerin ardından teknik direktör Oktay Derelioğlu akşam saatlerinde takımdan ayrıldığını açıklamasıının akabinde Faik Demir ile anlaşma sağlanırken daha önce kadro dışı kalan ancak Oktay hocanın gitmesinin ardından affedilen oyuncuların tesislere gelmesinin ardından bir an da ortalık karıştı. 
Oktay hocayı isteyen gurup ile istemeyen gurubun karşı karşıya kalmasının ardından tesislerde gergin anlar yaşandı. Yaşanan sözlü diyaloglar kavgaya dönüşürken bir futbolcunun yakınlarının ise ellerinde silahlarla tesislere gelerek sağa sola ateş ettiği öğrenildi. 
 
POLİSLER GELDİ İFADELER ALINDI
 
Celal Doğan Tesisleri’nde yaşanan bu olayın ardından polisler tesislere gelerek duruma el attı. Bir çok futbolcunun yanı sıra futbolcu yakını olduğu öğrenilen bazı isimlerin ifadeleri alındı. Gece boyunca süren hareketli anlarda herhangi bir futbolcunun zarar görmemesi ise sevindiren tek gelişme oldu. 
 
HUZEYFE DURMAZ GELDİ
 
Olayların çığırından çıkmasının ardından kulüpte bulunmayan Huzeyfe Durmaz bilgilendirilince apar topar tesise geldi. Futbolcular arasındaki sıkıntıyı gidermek adına uzun soluklu toplantı yapan ve tarafları sakinleştiren Durmaz oyuncuları evlerine ve çıkmamak üzere tesislerdeki odalarına gönderdi. ALİ BUDAK