SULAR DURULMUYOR
Tarih:14.3.2018

Sezon başından bu yana bir çok fedakarlıklar yaparak bu noktalara kadar geldiklerini belirten Gaziantepspor’un tecrübeli futbolcusu Şenol Can Samsun maçından sonra yine bir kaos ortamının oluşturulduğunu ve tek isteklerinin Oktay Derelioğlu’nun sezon başına kadar takımın başında kalması olduğunu söyledi. 

Oktay Hoca’nın takıma bir çok şey kattığını belirten Şenol Can; Samsun maçını kazandık hocamız istifa ettiğini söyledi zaten 5 dakikada soyunma odası karıştı bazı arkadaşlarımız hocayı istemediğini bazı oyuncuların gelip bazı oyuncuların gitmesini konuştular. Kulübümüze yakışmayan anlamsız davranışlar. Sonra başkanımızla bir toplantı yaptık hocamızın takımın başında olmasınıistedik çünkü Oktay Derelioğlu takıma bir çok şey kazandırdı. Genç oyuncular onun sayesinde iyi piyasa yaptı. Şimdi yine bir kaos ortamı var. İnanılacak gibi değil yani. Burada zaten bir sürü sıkıntı sezon başından beri bir sürü fedakarlıklar yapıyoruz. Para da almıyoruz ve söylüyoruzda para da istemiyoruz. Sadece antrenman ve maç oynamak istiyoruz. 1 ay kaldı zaten ve sezon sonuna kadar Oktay Derelioğlu ile devam etmek istiyoruz. Bu futbolcu topluluğu sadece bunu istiyor. 

 

SANKi BU KULüBü KENDiLERi YÖNETiYOR

 

3-4 arkadaşımız kadro dışı kaldı her takımda olduğu gibi hocayla ilgili hem saha içi hem saha dışı davranışlarından dolayı. Alt yapıdan onların yerine oyuncular aldı. Diğer arkadaşlarımızın bir an da davranışları değişti. Sanki bu kulübü başkan ve Oktay hoca yönetmiyor ve bu kuralları sanki bu oyuncular koyuyor. 

Ben 35 yaşındayım ben bişey demiyorum onlar 18 yaşında konuşuyorlar. Bizim işimiz üzerine giydiğimiz formanın hakkını vermek. Buradaki arkadaşlarımızın hepsi futbolcu olmak istiyor. Burada hiç bir şekilde sağlıklı ortam yok. Yemek yiyemiyoruz. 

Yemek yok en basiti. Takım tam rayına oturdu yine kulübü karıştırmaya çalışıyorlar. Biz anlamıyoruz yani. Hep bir olay. Biz top oynamak istiyoruz. 

Hiç bir şey istemiyoruz. 

Para da istemiyoruz. Yeterki şu personellerimizin 5 aylığını versinler. 1 lira istemiyoruz. Aslan gibi oynayalım da formamızı yere düşürmeyelim. “ dedi. 

Kadro dışı kalan oyuncularla konuşarak onlara yaptıklarının yanlış olduğunu anlatmasına rağmen hata üzerine hata yaptıklarını dile getiren Şenol Can; “Başkan diyor hocanız sizle beraber bir gün sonra işler değişiyor. Yönetici olarak şurayı bir döndür bir çark dönsün. Futbolcuların giyecek ayakkabısı yok. Ben Cenk Tosun’u arıyorum sağdan soldan arkadaşları arıyorum. Yazık yani. Ben o kadro dışı kalan arkadaşlarada söylüyorum böyle amatörlük olmaz böyle futbolculuk olmaz. Bir sürü oyuncu çıkıyor buradan. 

 

BEN SAHADA 

BABAMI TANIMAM

 

Futbolcu kadro dışı kalan arkadaşına üzülüyor ama sahada da üzülüyor. Ben sahada babamı tanımam. Ben hepsiyle konuştum ve uyardım. Yapmayın arkadaşlar siz kendiniz için oynuyorsunuz. Burayı düşünmeyin siz. 1-2 sene sonrayı düşünün. Anlamıyorlar. 20 kişiyiz yine burada. Burada önemli olan kulüp. Kimse kimsenin üstünde değil. Kalıcı olan kulüp. Ama doğru bir tane. Samsun maçına çıktık aslan gibi oynadık. Yine oynayacağız ama bize lütfen izin versinler. Şurada kaldı 1 ay. 

 

ERDAL: HOCAMIZIN ARKASINDAYIZ

 

Gaziantepspor’un genç oyuncularından Erdal Özdemir ise hocanın gitmesini isteyen kişilerin kulübün kötülüğünü istediğini belirterek; “Öncelikle hocamız bize futbolcu nasıl olur adamlık nasıl olur bize onu öğretti. Kadro dışı kalan arkadaşlar uygunsuz hareket yaptıkları için kadro dışı kaldı. Bugün hocanın gitmesini isteyenler hepsi kulübün kötülüğünü istiyordur. Şimdi kulübü karıştırıyorlar. Hocamızın gitmesini istiyorlar. Biz sonuna kadar hocamızın arkasındayız. Gitmemesi için çabalıyacağız. “

 

YUNUS: BAŞKAN 

HOCAYI TUTUYORMUŞ GİBİ DAVRANIYOR

Kadro dışı kalan oyunculardan bazılarının yolunu kestiğini ifade eden genç futbolculardan Yunus Şencay yine takım arkadaşı Erdal’ın odasını bastıklarını ifade ederek; “Şimdi yöneticilerle biz konuştuğumuzda siz isterseniz biz bırakır gideriz kayyuma kalsın dediler. Biz de kalsın dedik. Sözlerinden hemen döndüler. Bir dedikleri bir dediğini tutmuyor. Başkan hocayı tutuyormuş gibi davranıyor. Telefonu kapattıktan sonra yöneticilerin safına geçiyor. Bize geliyor bize söz verdiği zaman başkan bize hocayı istiyorsanız basına çıkın hocayı istiyoruz hocanın arkasındayız diye konuşun diyor. Oktay hoca bize doğruyu öğretiyor. Kadro dışı kalan arkadaşlarımızla bir sorun yok onların bizimle bir sorunu var heralde. Biz kadro dışı kaldık siz bizim arkamızda niye durmadınız diyorlar. Ben onun için başlamadımki futbola. Gurup halinde geziyorlar. Biri geçen dün üzerime yürüdü. Tesise geldiler çete yapmaya kalkışıyorlar. Erdal’ın odasını basıyorlar. Burada sağlıklı bir ortam kalmadı yani. Oktay hoca bıraktığı zaman ben de kendim bırakacağım. Yemekte istemiyoruz. Evden yiyip geliyoruz hepimiz. Başkanda şu an ne yaptığını bilmiyor sağlıklı düşünemiyor. Burada iki hedef var biri Oktay hoca diğeri Şenol hoca. Biz maç kazandık 5 dakika sonra soyunma odasında kavga çıktı.”şeklinde konuştu. 

ALİ BUDAK

 
kulüptakımmaçkaosSamsunşenol Canfedakarlıksezonsugaziantepsporspor haberoktay hocahocagerginlikfutbolcuOktay derelioğluDerelioğluOktaydevamkazamaçSamsunsporGaziantepsporgaziantep haberhaberGaziantep