ŞAMPiYON KiCKBOKSCULAR ÖĞRENCiLERLE BULUŞTU
Tarih:14.3.2018

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Ökkeş Demir Gaziantep Lisesi’nde yapılan “Şampiyon sporcular öğrencilerle buluşuyor” etkinliği kapsamında öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada sporda bir algı oluşturarak her gencin farklı branşlarda kendi yeteneklerine göre spor yapması gerektiğini ifade ederek; “Burada bir projemizin devamını yürütüyoruz. Tabi şampiyonları sizinle buluşturmaktaki maksadımız çocuklar biz Gaziantep olarak Katip Çelebi’nin dediği gibi tatlı yer tatlı konuşuruz ama bizim gençlik olarak sporda bir algı oluşturmamız gerekiyor ve her gencin spor yapması gerektiğine inanıyoruz. 

 

SPORDA ALGI 

OLUŞTURMALIYIZ

 

Karaciğer yağlanmasına bu ülke 5 milyar dolar para ödüyor. Gençlik ve Spor İL Müdürlüğü olarak ülkemizin gerçekliğini realitesini önümüze koyduk biz ne yaparızda gençlerimizi spora alıştırırız ve böyle bir proje ürettik. Şampiyon sporcularımızı gençlerle buluşturuyoruz. Buradaki amacımız sporda bir algı oluşturmak ve özellikle şunu belirtmek istiyorum Gaziantep Lisesi geçmişiyle tarihiyle başarılarla dolu. Ve sporda da çok başarılısınız. Bir çok branşta Gaziantep’in lokomotifliğini yapıyorsunuz. Bu projeye öncülük yapmanızı istiyoruz. Ssor tek başına bir şey değildir. Sporun yanında eğitim, kültür ve sanat olmalı. Spor yapan bir nesil aklını kiraya vermez zihnini iri ve diri tutar. Bu proje inşallah bütün gençlere spor yapmasına vesile olmasını diliyorum.

spor müdürüÖkkeş DemirşampiyonGaziantep LisesihitabenKatip Çelebialgıkick boksprojeöğrencisporcuşampiyonkatkımillieğitimtarafmüdürlükilsporhizmetgençlikgaziantep haberhaberGaziantep