TSK'dan flaş açıklama!
Tarih:13.3.2018

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Afrin'de ÖSO grubuyla birlikte yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'yla ilgili olarak yapılan açıklamada "Zeytin Dalı Harekatı başarıyla devam ediyor. Etkisiz hale getirilen terörist sayısı 3 bin 393." ifadelerine yer verildi.

Öte yandan TSK, yeni yaptığı açıklamada: "Zeytin Dalı Harekatı kapsamında gerçekleştirilen operasyonlar neticesinde 12 Mart 2018 tarihinden itibaren Afrin kent merkezi kuşatıldı." dedi.

AFRİN'E İNSANİ KORİDOR: Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Afrin ilçe merkezinin kuşatmasını tamamladı ve sivillerin güvenli çıkışını kolaylaştıracak bir koridor hazırladı.

İKİ KÖY DAHA TERÖRİSTLERDEN TEMİZLENDİ

TSK tarafından 20 Ocak'ta, Türkiye'nin sınır hattı ile bölgede güvenlik ve istikrarın sağlanması, bölge halkının, teröristlerin baskı ve zulmünden kurtarılması amacıyla Suriye’nin kuzeybatısındaki Afrin bölgesinde PKK/KCK/PYD-YPG'li ve DEAŞ'lı teröristlere yönelik başlatılan 'Zeytin Dalı Harekatı'nda 53'üncü güne girildi.Afrin’de Mağaracık ve Dermeşkanlı köyleri teröristlerden temizlendi.

kentmerkezneticeoperasyontskyanifadebaşarıgrupAFringetirilmehaleetkisizteröristbaşlangıçZeytin dalı harekatıHarekatDalZeytikoridorsağlamçıkışgüvenliksivilÖSOaçıklamakuşatmamerkezkentafrinitibarmartTSKgaziantep haberhaberGaziantep