Erdoğan Gaziantepliler'e hitap ediyor
Tarih:25.2.2018
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep'te AK Parti İl Kongresi öncesinde vatandaşlara seslendi.
Erdoğan'ın açıklamaları:
 
Biz beraber yürüdük bu yollarda. Beraber ıslandık yağan yağmurda. Şimdi dinlediğim tüm şarkılarda bana herşey sizi hatırlatıyor. Ve Uzun ince bir yoldayız. Gidiyoruz gündüz gece dedik mi dedik. Ve bu günlere geldik. Kardeşlerim şu an itibariyle Afrin’de 2021 terörist etkisiz hale getirildi. 
Şu anda Mehmedimiz kar boran fırtına demeden dağ taş demeden teröristlere gereken dersi veriyor.
 
Şu anda Mehmedimiz kar boran fırtına demeden dağ taş demeden teröristlere gereken dersi veriyor. 
Rabbimiz ne buyuruyor Kur-an’ı Kerim’de; “Allah yolunda öldürülenlere ölüler demeyin onlar diridirler ancak siz anlamazsınız siz bilemezsiniz. 
Kardeşlerim şu an da askerlerimiz zırhlı taşıyıcılarda giderken ne diyorlardı düğüne gidiyoruz. Şehadete yürüyen düğüne gider gibi yürür. Ve 2021 oldu. Daha da olacak. Orada tek terörist kalmayıncaya kadar inşallah orada teröristlerden temizleyip o toprakların sahiplerine o yerleri teslim edeceğiz. 
Biz Fırat Kalkan’ı harekatında bunu yaptık mı, El Bab’da yaptıkmı AFrinde de yapacağız. İdlib’te, Münbih’te de yapacağız. Kimse oraların sahipleri onlar gelecek. Sahibi olmayanlar değil. Ta 10 bin km’den kalkıp gelenler bu teröristlere maaşlarını verenler kusura bakmasınlar eğer bizimle müttefikseniz müttefikliğinizin gereğini yapın değilseniz onu söyleyin. Biz müttefiklerimizle beraber hep yürüdük ihanet etmedik ama şunu bilinki bize ihanet edenlere saygımız olmaz.
 
Esed katildir. Kendi vatandaşını öldüren bu adam değilmi. Bütün dünya bu adama nasıl sahip çıkıyor. 
Biz zulmetmedik ve zulmedenlerlede beraber olmadık. Şu anda da bunu yapıyoruz. Ve eğer bugün biz Afrin’e gittiysek bunun için gidiyoruz. Ve bunun içinde devam edeceğiz.
 
Kardeşlerim benim sizden isteğim şudur. Bizim Rabiamız. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. Tek millet derken ne diyoruz 81 milyon Türküyle, lazıyla, çerkeziyle, kürdüyle 81 milyon tek millet. 
Yaradılanı yaradandan ötürü sevdik.
 
Kapı kapı dolaşmaya varmıyız. Hiç merak  etmeyin. Herşeyden önce Gazianteplilerin benim gönlümde özel bir yeri var. Siz emsalsiniz emsal. Neden. Ya siz 500 bin muhacire suriyeli kardeşine ev sahipliği yapıyorsunuz. Dolayısıyla siz müjdelenenlerdensiniz. Siz müjdelendiniz. El ele vereceğiz. omuz omuza vereceğiz. Hep beraber kapı kapı dolaşarak inşallah kurduğumuz bu cumhurun ittifakıyla 2019'u farklı kılıcağız. Kararlıyız değilmi. Allah yar ve yardımcımız olsun. Hepinizi Allah'a emanet ediyorum ve kongreyi devam ettirelim istiyorum.