'ŞAHİNBEY VE ŞEHİTKAMİL’İN RUHU BU SALONDA'
Tarih:25.2.2018
Coşkulu bir kalabalığa hitap eden Başkan Özkeçeci, “Şahinbey’in, Şehitkamil’in ruhu bu salonda. Hepsini rahmetle anıyoruz. Bugün Şahinbey ve Şehitkamil’in torunları burada. Tüm ilçelerimizle gurur duyuyorum. 6. Olağan Kongre’de beni bu göreve tekrar layık gören Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum. İnşallah bana verilen bu görevi kaldığı yerden devam ettireceğiz. Bu dava ulvi bir davadır. Ben göreve geldiğimizden bu yana 3 tane seçim geçirdik. 7 haziran seçimlerinde partimizde matem vardı. Kadınlarımız hüngür hüngür ağlıyordu ama biz yılmadık. 1 Kasım seçimlerinde daha çok çalışarak kapı kapı dolaşarak tek başına tekrar iktidara geldik. Bu hepimizin başarısıdır. Referandum günü yine Gaziantep kendisine yakışanı yaptı. Bu bir dayanışmadır gönül işidir. Ben tüm gençliğimle gurur duyuyorum. Afrin'de zafer bizim olacak. Cumhurbaşkanımızı coşkuyla karşılayacağız” dedi.
 
ABDULKADİR YÜKSEL’İ UNUTMADI
 
Geçen yıl vefat eden AK Parti Gaziantep Milletvekili Abdulkadir Yüksel ile ilgili konuşan Özkeçeci, “Abdulkadir Yüksel pırıl pırıl bir insandı. Davranışlarıyla gönlümde ayrı bir yer kurdu. Siyaset insanın gönlüne dokunma sanatı biz bunu yapıyoruz.”
 
SANDIKLARI PATLATACAĞIZ
 
Özkeçeci, “Genel başkanımızın arkasında durmalıyız. 2019 seçimlerinde de inşallah sandıkları patlatacağız. Gaziantep Türkiye üzerinin en az 15 puan üzerinde olacak. En iyi puanı alacağız. Bugün bu yağmura ve soğuğa rağmen Cumhurbaşkanımızı bekleyen yol arkadaşlarımız var. Bu soğuğa rağmen dışarıda bekliyorlarsa sırtımız yere gelmez” ifadelerine yer verdi.
 
Konuşması sık sık ‘Gençlik seninle gurur duyuyor’ sloganlarıyla kesildi. Özkeçeci ‘Bende sizlerle gurur duyuyorum’ diyerek karşılık verdi. Salondaki katılımcılara Afrin’deki Mehmetçiklere de dua etmelerini istedi. 
 
ÇETİN KARABIYIK – BİLGE ÜLKE GÜZEL