Karaoğlan 5. kez başkan
Tarih:14.2.2018
Gaziantep Fıstıkçılar Esnaf Odası Olağan Genel Kurulu, oda binasında yapıldı. 181 üyesi bulunan odada, 68 üye sandık başına gitti. Tek aday olan, 68 oyun tamamını alan mevcut Başkan Hasan Karaoğlan ve ekibi, güven tazeleyerek tekrar seçildi.
KOOPERATİF MÜJDESİ
Teşekkür konuşması yapan Karaoğlan, “Gaziantep Fıstığı bir dünya markasıdır. Gaziantep Fıstıkçılar Odası olarak ‘Antep Fıstığı’ ile ilgili çalışmalarımız var. Gaziantep Fıstıkçılar adına yeni yapılacak olan entegre işletme tesisimiz var. Bununla ilgili bir kooperatif kurduk. İşletmesi olmayan üyelerimizi orada bir araya getireceğiz. Şu anda onunla ilgili yer çalışmalarımız devam etmektedir. Yapacak olduğumuz bu yer ile entegre tesisin ve kaliteli ürünün nasıl olacağını göstermiş olacağız.”
FİYATLAR TEKRAR DÜŞECEK
Geçen sene rekoltenin düşük olmasından dolayı sıkıntılar yaşadıklarını belirten Karaoğlan, “İnşallah önümüzdeki dönemlerde rekoltemiz yüksek, mahsulümüz bol. Dünyanın her tarafına en uygun ve en güzel fıstığı yedirtmeye devam edeceğiz. Bundan 4-5 yıl önce rekoltemiz yine çok düşüktü. O zaman bu Gaziantep Fıstığı’nın fiyatı 110 lira civarındaydı ama baklavanın kilosu 30 liraydı. Bugün baklavanın kilosu 70 lira olmuş yine Gaziantep Fıstığı’nın fiyatı 110 lira civarında. Ciddi bir yükselme yok. Bunun sebebi rekoltenin düşüklüğü. 5 ay sonra yeni mahsul ile birlikte fiyatlar yüzde 30 civarında tekrar düşecektir. Burada bir sıkıntı yok.  Şu anda yeni mahsule kadar rekoltemiz yeterli. Antep Fıstığı tüketiciye yetecek kadar depolarımızda mevcuttur” dedi.
İŞTE YÖNETİM KURULU LİSTESİ
Oda'nın Hasan Karaoğlan başkanlığındaki yönetim kurulunda; Hayri Turan, Müslüm Kılınç, Hasan Öncel, Sermet Yılmaz, Hamit Kaya ve Mehmet Doğan yer aldı. Denetim Kurulu üyeliğine Salih Buğa, Mustafa Kaya, Talat Yeter seçildi.
ÇETİN KARABIYIK