30 yıllık başkan güven tazeledi
Tarih:14.2.2018
TEK LİSTE İLE GİDİLDİ
Esnaf Odaları’nın başkanlık seçimler hız kaybetmeden devam ediyor. Dün Gaziantep Şekerciler ve Leblebiciler Esnaf Odası’nın Olağan Genel Kongresi gerçekleştirildi. GESOB toplantı salonunda yapılan kongrede divan başkanlığını GESOB Başkanı Ömer Küsbeoğlu yaptı. Tek liste ile aday olan mevcut başkan Settar Kıratlı yeniden başkanlığa seçildi.
ODANIN İSMİ DEĞİŞİYOR
Gündem maddelerini okunmasının ardından oylama işlemine geçildi. Sektörün kendisine güvendiğini belirten Kıratlı, “Siz değerli esnaf arkadaşlarımın her zaman hizmetindeyim. Her türlü sorununuz için hizmet etmeye hazırım. Gücüm yettiği kadarıyla elimden gelen yardımı yapacağım. İlk yapacağım hizmet odamızın unvanını değiştireceğim. Konu ile ilgili Ankara’ya müracaat ettim ve onay çıktı. Şekerciler ve Leblebiciler odası olarak geçen ismimizi Şekerciler ve Kuruyemişçiler olarak kabul edildi. Belediyeden yeni bir yer istiyoruz. Bizim talebimiz toptancılar ile yakın bir yer istiyoruz” dedi.
 
İŞTE YÖNETİM
14 oyla yeniden oda başkanlığına getirilen Kıratlı’nın yönetiminde Müslüm Alpdoğan, Yunus Çamoğlu, Mesut Şenci, Cahit Haksal, Tekin Özmezarcı ve Oktay Eğlenen yer aldı. Denetim kurulu ise Erkan Afacan, Mehmet Recep Pulgu ve Burak Öztanaş'tan oluştu.
ÇETİN KARABIYIK