Her zaman ordumuzun yanındayız
Tarih:14.2.2018
Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Yılmaz Demirdelen; 'Zeytin Dalı Harekatı'na katılan askerlere destek için Mehmetçik Vakfı'na şahsi 10 bin lira, dernek adına 10 bin lira, Emniyet Teşkilatı Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği’ne de yine şahsi 10 bin lira, dernek adına 10 bin lira olmak üzere toplam 40 bin lira bağışlamıştı.
TOPLUMSAL DUYARLILIK OLUŞTURMAK İSTEDİK
Verilen ödül için teşekkür ederek sözlerine başlayan Alevi Kültür Dernekleri Gaziantep Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Avukat Yılmaz Demirdelen; “Dernek ve şahsım adına Mehmetçik Vakfına yapmış olduğumuz bir bağış vardı. Çok büyük bir bağış değildi. Bir karıncanın Hazreti İbrahim için yakılmış ateşe taşıdığı bir damla su kadar bir miktardı. Ama biz safımızı ve yerimizi belirtmek adına Nemrut’a karşı Hazreti İbrahim’in yanında olduğumuz gibi her zaman ordumuzun, devletimizin, milletimizin yanında olduğumuzu ifade etmek ve aynı zamanda toplumsal bir duyarlılık yaratmak adına bu bağışı yaptık. İç cephemizin sağlam olduğunu, birlik ve beraberliğimizin kail olduğunu ifade etmek adına bunu yaptık. Çocuklarımız orada hayatları pahasına bir mücadele içerisindeler, biz 15 Temmuz’da gerçekleştirilen hain darbe girişimi esnasında Demokrasi Meydanı’nda şehitlerimize hitaben; ‘gözünüz arkanızda kalmasın evlalarınız bizim evlatlarımız, yakınlarınız bizim yakınımız bunlar Türk milletinin bağrındadır endişeniz olmasın’ dedik. Biz bunun gerekenini pratikte imkanlar dahilinde yerine getirmeye çalışıyoruz.” şeklinde konuştu.
MEHMETÇİĞE GEREKEN YARDIMI YAPIYORUZ
TSK Mehmetçik Vakfı Adana Temsilcisi E. Albay Aykut Eroğlu ise; “Mehmetçik Vakfı’na yaptığınız bağış nedeniyle vakfımız genel müdürlüğü adına sizlere bu bağıştan ötürü teşekkürlerimizi sunuyoruz. Sizlerin katkılarıyla, yaptığınız bağışlarla bizler de vatani hizmetlerini yapan Mehmetçiklere gerekli yardımları yapıyoruz.” dedi.
BİLGE ÜLKE GÜZEL