Gaziantepspor’a TFF’den kötü haber
Tarih:14.2.2018
2016 yılında farklı tarihlerde Gaziantepspor Kulübü’nün başvurusu üzerine tesis yardımı adı altında gelen paraların amacına uygun kullanılmadığı gerekçesiyle TFF’den ceza geldiği öğrenildi. 
Türkiye Futbol Federasyonu her kulübün ihtiyacına göre gönderdiği ve Gaziatepspor’un 1,5 milyon ve 2,5 milyon tl toplamda 4 milyon TL gibi bir rakamı kasasına koymasına rağmen bu parayı alt yapı ve tesisleşme konusunda kullanmadığı için parayı yüzde 50 fazlasının faiziyle birlikte geri talep etti. 
Bir çok borçla uğraşan ve icralardan başını alamayan kırmızı-siyahlı kulüp TFF’den gelen bu haberle yıkılırken Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz ise İstanbul’da yetkililerle bir görüşme gerçekleştirerek bu durumun düzeltilmesi ve parının geri alınması konusunun durdurulması yönünde itirazda bulundu. 
 
MÜFETTİŞ GÖNDERİLSİN
 
Gaziantepspor Başkanı Huzeyfe Durmaz konuyla alakalı olarak yaklaşık 10 gündür İstanbul’da bulunurken bu durumun kendileriyle alakalı olmadığını ve zaten kulübün zor bir süreçten geçtiğini TFF yetkililerine ilettikten sonra resmi itirazını yaparak müfettiş görevlendirilmesi talebinde de bulundu. Son kararı yine Türkiye Futbol Federasyonu son incelemesini yaptıktan sonra vereceği öğrenildi.