Demir güven tazeledi
Tarih:14.2.2018

Mevcut başkan Mustafa Demir’in 148 oy aldığı seçimde Hikmet Duran Taşbaş 54, Ali Bayram ise 17 oy aldı. Kurulda 4 oy ise geçersizdi.

SORUNUN YÜZDE 50’SİNİ KALDIRDIK

Mevcut başkan Mustafa Demir konuşmasına Afrin’de şehit olan askerlerimizin ailelerine baş sağlığı dileyerek başladı. Bakkalların kaçak tüp satışı yapmaları hakkında göreve geldikleri ilk yıldan bu yana çalıştıklarına vurgu yapan Mustafa Demir; “Her bakkalın önünde tüp satışı yapılıyordu. Bu konuları gerekli yetkili mercilerle oturup istişare ederek ceza tutanakları tek tek adres adres tespit edilerek gerekli cezai işlemleri düzenleyerek yetkili mercilere iletilmiştir. Bu konuda bakkal sorununun yüzde 50’sini kaldırmış olduk.” sözlerine yer verdi.

PETROLLERDE TÜP DOLUMUNU BİTİRECEĞİZ

Petrollerde tüp dolumu yapılması hakkında konuşan Demir; “Petrollerin tüp doldurmasıyla alakalı gerekli mercilerle irtibata geçerek cezai işlem uygulanmasını sağladık. Ona da bitti demiyoruz. Petroller konusunun üzerine gitmeye devam edeceğiz. Esnafımızın zor durumda kalmaması için petrollerde tüp dolumunu bitirmeye kararlıyız.” sözlerine yer verdi.

ESNAFIMIZIN HAKLARINI KORUMAK İÇİN ÇALIŞTIK

Demir konuşmasını şu şekilde sonlandırdı; “Yine esnafımızın büyük sorunlarından olan şirketlerin dağıtımcı bayilerin tüpü 74 liraya alıp 74 liraya da dağıttığı bu zamanda aynı şirketin esnaf arkadaşların tüp satacakları yerlere dönerci, tatlıcı, lokantacı, çay ocaklarına ve kahvehanelere 58 liraya tüp sattığını tespit etmiş bulunmaktayız. Bu konuda da gerekli girişimleri yaparak 4 kez Sanayi Ticaret İl Müdürlüğüyle, Valilikle, Ticaret Odasıyla Ve Esnaf Sanatkarlar Odasıyla irtibata geçerek bu konuda da gerekli büyük adımları attık. Bu konunun da son noktasına gelmek üzere. Bizim bütün amacımız çabamız esnafımızın birlik ve beraberlik içerisinde daha iyiye daha güzele ve daha aktifliğe gelmesidir. Bugüne kadar esnafımızın haklarını korumak için çalıştık ve de çalışmaya devam edeceğiz.”

YÖNETİM LİSTESİ ŞU ŞEKİLDE

Mustafa Demir’in yönetiminde şu isimler yer aldı; İbrahim Öztürk, Mehmet Bozan Türkmenoğlu, Cafer Küroğlu, Mehmet Genç, Mehmet Bozo, Ömer Faruk Güneş.

BİLGE ÜLKE GÜZEL