Ailelerinizi tercih yapmak zorunda bırakmayın!
Tarih:11.1.2018
 Katıldığı programda gençlere öğütler veren Mete, “Sizden şunu istiyoruz. Mutlaka sporla, sanatla, kültürle uğraşın ama ailelerinizi de spor veya okul tercihi arasında bıraktırmayın. Bunu özellikle söylüyorum. Maalesef işler kötüye gittiği zaman notlarda düşüş olduğu zaman aileler ilk önce spordan sanattan ve diğer alanlardan feragat etmenizi istiyorlar. Bu durumda üzülüyoruz ve diyoruz ki hepiniz bu işi başarabilecek kabiliyette olan gençlersiniz. Hem sporunuzu hem okulunuzu hem de diğer alanlardaki sosyal sorumluluk projeleri de dahil olmak üzere hepsinde yer almanız bizi mutlu edecektir” dedi.
ANTRENMAN YAPAR GİBİ DERS ÇALIŞIN
Okulun her zaman öncelik sahibi olduğunu belirten Mete, “Çünkü hayatın kalan bölümü için en önemli belirleyici okuldur. Okul temposu, sınavlar, ödevler ve hatta okula gidip gelmek derken spora ne zaman kalır ne de enerji. Peki okul ve spor bir arada yürütülemez mi? Elbette götürülebilir. Bunun için yapılması gereken, aynen antrenman ve beslenme konusunda da ilk yapılması gereken ile aynıdır; planlı ve disiplinli olmak. Antrenmanlar, planı ve programı önceden belirlenmiş ve düzeni oturmuş bir yapıya sahiptir. Atlanan bir antrenmanın bizi ne kadar geriye götüreceğinin farkında olduğumuz için çoğunlukla antrenman ekmemeye çalışırız ve ne olursa olsun programımızı modumuza göre iyi veya kötü hissederek tamamlarız.”
DÜZENLİ DERS ÇALIŞIN
Öğrencilere tavsiyelerde bulunan Mete, “Antrenmanların nasıl ki bir planı varsa ve ekme lüksümüz olduğunu düşünmüyorsak, derslere de aynı kafa yapısı ile yaklaşmalıyız. Böylece, pek çok şey son dakikaya kalmaz ve sistematik bir şekilde hedefimiz olan notlara ulaşabiliriz. Dersleri ve derslerin ödevlerini, ekme lüksümüz olmayan antrenmanlar gibi bir önceliğe oturttuğumuzda sınav zamanı gelip çattığı zaman asla stres olmayız. Bu sistematik düzen ile spor salonunu aksatmamıza gerek kalmaz” dedi.
ÇETİN KARABIYIK