Cani annenin elinden kurtarıldı! O baba kızına kavuştu...
Tarih:13.12.2017

Erdem Tülübaş, eşinin, kızları Esila'yı darbettiğini evin salonuna yerleştirdiği gizli kamerayla görüntüledikten sonra polise gidip, şikayetçi oldu. Gözaltına alınan Tuğba Tülübaş'a savcı, 3 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Ailesinin yaşadığı Çorlu'ya giden Tuğba Tülübaş, aile mahkemesine boşanma davası açtı. Mahkeme, Esila'nın geçici velayetini anneye verdi.

GEÇEN HAFTA GELİP ALMIŞTI: Tuğba Tülübaş, uzaklaştırma cezasının bittiği geçen cuma günü avukatı ve polisle birlikte Gökçebey'e giderek, Esila'yı aldı. Erdem Tülübaş da avukatıyla birlikte Çorlu'ya gidip, elindeki görüntüleri mahkemeye delil olarak sundu ve çocuğunun velayetini talep etti. Konunun basında yer alması üzerine izleyenlerin tepkisini çeken görüntüleri değerlendiren mahkeme, küçük kızın velayetini annesinden alarak, babasına verdi.

 

'ÇOCUĞUMUN VELAYETİNİ ALACAĞIM': Erdem Tülübaş, polis ve avukat eşliğinde Tuğba Tülübaş'ın Çorlu'da yaşadığı eve giderek, kızları Esila'yı aldı. Gökçebey'e dönen Erdem Tülübaş, yakınları tarafından sevinçle karşılandı. Kızını doyasıya seven Tülübaş, geçici velayeti almasıyla büyük mutluluk duyduğunu söyledi.

MORLUKLARI SORUNCA NE DİYORDU?: Boşanma davası sürecinde çocuğunun velayetini almak içim mücadele edeceğini anlatan Erdem Tülübaş, şunları söyledi: "Ben, her akşam geldiğimde eve çocuğumun sağında, solunda morluk görüyordum. Bunu söylemiştim, 'Ne oldu bu çocuğa?' diye. O da bana 'Sağa, sola vuruyor çocuk, düşer' dedi. Ben inanmadım. Gizli kamera yerleştirdim, çok şüphelendim. Gizli kamerada bazı görüntüler gördüm. Kan döndürücü görüntüler gördüm.

SESİMİ DUYURDUM ÇOK ŞÜKÜR: "O sinirle hemen polis karakoluna gittim. Ondan sonra savcı yanına çıktık. Savcı, 3 ay evden uzaklaştırma cezası verdi. Çocuğu da bana verdi. 3 ay bittiği zaman çocuğumu benden almaya geldiler. Çocuğumun canından endişe ettim. Bazı yerlere başvurdum. Sesimi duyurdum. Allah razı olsun herkesten. Sayın Cumhurbaşkanı'mdan, devletimden, bakanlığımdan. "

BİZ GÖTÜRMEDEN HAKİM GÖRÜNTÜLERİ İZLEMİŞ: "Ben, çok mutlu oldum. Bu, çok güzel bir mutluluk. Anlatamıyorum. Çocuğum yanımda. Onu almaya gittiğim zaman 'baba, baba' dedi. Çok güzel bir mutluluk. Orada hakim, görüntüleri izlememiş. Görüntüleri sunduk, biz. Ondan sonra hakim kararıyla hemen çocuğu bize verdiler. Olması gereken oydu zaten."

O GÜNDEN BERİ EVDE SES YOKTU, SESİMİZ GELDİ: Babaanne Fatma Tülübaş, "3 ay baktıktan sonra o cuma günü gelip, benden çocuğumu aldılar. O günden beri ne ses vardı ne bir şey vardı. Şimdi o ses geri geldi, yavruma kavuştum. Duygularımı ifade edemiyorum. Çok sevinçliyim. Yavrumu aldım. Ben herkesten, Cumhurbaşkanı'mdan, Başbakan'ımdan, bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Bize tüm Türkiye arka oldu. Herkese binlerce Allah razı olsun" diye konuştu.