Konukoğlu'ndan yerli ürün vurgusu
Tarih:7.12.2017
 Şenlikte konuşan Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu yerli ürün vurgusu yaparak, “Bu organizasyonlar içinde yerli ürünlerin olması ayrı bir anlam ifade ediyor. Yerli ürünlerin ön plana çıkarılması gerekiyor. Yerli ürünlerimizden gerek mobilya konusunda gerek küçük objeler konusunda da Gaziantep’te nelerin yapılmış olduğunu görmek beni mutlu etti. El sanatları bu şehrin temel taşlarından bir tanesi. Bu organizasyonlarla bu değerler ortaya çıkarılıyor” dedi.
Teymur Continental Hotel’de düzenlenen şenliğin açılış töreni, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, GSO Onursal Başkanı Abdulkadir Konukoğlu, SANKO Holding Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Konukoğlu, Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu, Sanko Holding Yönetim Kurulu Üyeleri Hakan ve Cengiz Konukoğlu, Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Zeynep Konukoğlu, Kutnu Tanıtım Derneği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Füsun Koçer, Özel Sanko Okulları Danışma Kurulu Başkanı Jülide Konukoğlu, DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz ve İstlife Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Naci Topçuoğlu’nun katılımıyla gerçekleştirildi. 
GAZİANTEP’İN DEĞERLERİ ORTAYA ÇIKIYOR
Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği’nin yapmış olduğu bu etkinliği çok anlamlı bulduğunu söyleyen Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Adil Konukoğlu; “Burada elde edilen gelirlerle şehrimize ikinci okulu kazandırdılar. Bu tip organizasyonları yaptıkları için Empati Derneği’ni tebrik ediyorum. Bu organizasyonlar içinde yerli ürünlerin olması ayrı bir anlam ifade ediyor. Yerli ürünlerin ön plana çıkarılması gerekiyor. Yerli ürünlerimizden gerek mobilya konusunda gerek küçük objeler konusunda da Gaziantep’te nelerin yapılmış olduğunu görmek beni mutlu etti. El sanatları bu şehrin temel taşlarından bir tanesi. Bu organizasyonlarla bu değerler ortaya çıkarılıyor. Seneye tekrarı yapılacak olan bu etkinliği de sabırsızlıkla bekliyorum. Bütün firmalarımıza bol kazançlar diliyorum. Çünkü kazanılan tüm paraların bir kısmı Empati Derneği’nin yapmış olduğu okullara bağışlayacaklar.” sözlerine yer verdi.
EMPATİ GÜÇLÜ BİR STK OLMA YOLUNDA İLERLİYOR
Yapılan sosyal sorumluluk projeleri ile eğitime yapılan desteğin yanında olduklarını söyleyen Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, “Gönüllülük ve sosyal sorumluluk adına önemli bir marka olan Empati Derneği ile gurur duyuyoruz. Bugün Zeynep Başkanımız bu derneğin başında ve çok güçlü bir yönetim yapısı var. Şehrin markalaşmasında ve markaların şehre gelmesinde bu tür faaliyetlerin büyük önemi var. Çok yüksek bir memnuniyet var. Bunun sonucunda ortaya çıkan değer çok farklı. Empati’den gelen çocuklarımızın gözündeki ışığı gördük, heyecanı ve özgüveni gördük. Sosyal sorumlulukla eğitime yapılan desteğin yanındayız. Yapılan okullarla ve eğitime verilen desteklerle Empati Derneği Türkiye’de ve dünya genelinde çok güçlü bir STK olma yolunda ilerliyor.” ifadelerini kaydetti.
EĞİTİM PROJELERİMİZ DEVAM EDECEK
Aldıkları desteklerle daha çok eğitim projesine imza atmak istediklerine değinen Empati Sosyal Sorumluluk ve Eğitim Derneği Başkanı Zeynep Konukoğlu, “Empati Derneği olarak biz 30 kadınız ancak ardımızda görünmeyen yüzlerce yürek var. Bu destek umuyoruz ki katlanarak büyüyecek. Daha birçok eğitim projesine katkımız olsun istiyoruz. Etkinliğe katılan firmalarımız çok memnun. İstanbul ile kıyasladığımızda Gaziantep çok önde bir yatırım şehri. Firmalarımız Gaziantep’e olan sevgisinden ve ilgisinden dolayı da çok mutluyuz. Bu memnuniyetle birlikte çok daha anlamlı projelere imza atmak istiyoruz. Büyükşehir Belediye Başkanımız yanımızda olduğu sürece yapamayacağımız hiçbir şey yoktur.” sözlerini kaydetti.
EĞİTİME KATKIDA BULUNUYORLAR
“Empati Derneği’nin bu anlamlı etkinliğinde bulunmaktan çok mutluyuz.” diyen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz; “Eğitime katkıda bulunuyorlar. Eğitim Türkiye’nin en önemli dokunulması gereken alanlardan bir tanesi. Toplum ne kadar eğitimli ise çocuklarımızın eğitimine ne kadar dokunabiliyorsak o kadar gelişmiş ve başarılıyız demektir. Sanayi alanında da konut alanında da çok daha refah seviyelerine ulaşmak için eğitime yatırım yapmak zorundayız. Naci Topçuoğlu Bey ile birlikte İstanbul’da bir proje gerçekleştiriyoruz. Naci Beyler de bu derneğe katkı sunduğu için biz de bu etkinlikte yer aldık.” şeklinde konuştu.
GAZİANTEPLİLERE TEŞEKKÜR EDİYORUM
DAP Yapı olarak yaptıkları projeler hakkında konuşan Yılmaz; “Bu sene lansmanını yaptığımız Validebağ Konakları Projemiz var.  Bu projeye Gaziantepliler yoğun ilgi gösterdiler.  Çok sayıda konut alımı da yaptılar. Gaziantep’ten gelip bizlerden konut alan tüm vatandaşlarımıza da çok teşekkür ediyorum. DAP Yapı Türkiye’de en önemli başarılara imza atan projelerin başında geliyor. Türkiye’de birçok ödüllü projeler geliştirdi. Bunun içerisinde dünya birincisi seçilen Avrupa birincilik ödülü alan projelerimiz var. 2014-2015 yılında dünya birincisi olan İstMarina Projemiz var. Şu anda birçok projeye start verdik. Yeni kampanyalar düzenliyoruz.  2018 yılında yeni projelerimizle yolumuza devam edeceğiz.” dedi.
BİLGE ÜLKE GÜZEL