Cübbesini annesi giydirdi
Tarih:7.12.2017
 Gaziantep Barosu toplantı salonunda düzenlenen törende staj dönemlerini tamamlayan, avukatlara ruhsatnameleri verildi. Törende avukatlık ruhsatını alan Avukat Hüseyin Cahit ve Nilgün Kargıner çiftinin kızları Bengisu Kargıner’in avukatlık ruhsatnamesini alması aileyi gururlandırdı. Çiçeği burnundaki avukat Bengisu Kargıner’e cübbesini avukat olan annesi Nilgün Kargıner giydirdi.
BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ
Avukat Hüseyin Cahit Kargıner, törendeki konuşmasında, “Eşimle birlikte uzun yıllardır Gaziantep’te avukatlık yapıyorum. Kızımın da avukat olması bizim için gurur verici bir durum. İnşallah kendisi de bizimle birlikte avukatlığa yıllarca devam edecek” dedi.
AİLESİ VE YAKINLARI YALNIZ BIRAKMADI
Eşi ve kendisi gibi avukatlık mesleğini seçen kızlarıyla büyük bir onur yaşadıklarını ifade eden Bengisu Kargıner’in annesi Nilgün Kargıner, “Bugün kızımın ve diğer meslektaşlarını tebrik ediyorum. Kızımın benim ve eşimin mesleği olan avukatlığı seçmesi benim için büyük bir onur ve gururdur. Her zaman yeniliğe açık ve doğrunun yanında olmalarını istiyorum” dedi. Törende avukatlık yemini ederek cübbesini giyen Bengisu Kargıner’i ailesi ve yakınları yalnız bırakmazken, Bengisu’nun avukat cübbesini annesi Nilgün Kargıner giydirdi.
Çiçeği burnundaki avukat Bengisu Kargıner de, mutlu olduğunu ve annesi, babasıyla birlikte güzel işler yapacağını söyledi.
ÇETİN KARABIYIK