Başkan Adil Konukoğlu'nun hedefi büyük...
Tarih:14.11.2017
Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Adil Konukoğlu Ay Medya Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Ay’ı makamında ağırladı. Oldukça samimi ve sıcak bir havada gerçekleşen sohbette Başkan Adil Konukoğlu  spor anlamında yapılması gerekenlerle ilgili çok önemli noktalara vurgu yaptı. 
En büyük hayalinin ilk olarak şampiyonluk olduğunu ancak daha önemlisinin önümüzdeki 10 yıllık süre içerisinde alt yapıdan yetiştirdikleri oyunculardan en az 2 tanesinin milli takımda forma giymesi olduğunu belirten Konukoğlu belediye başkanlarına da spor alanlarını daha da fazla yapmaları konusunda çağrıda bulundu. 
En büyük hayalinin ilk olarak şampiyonluk olduğunu ancak daha önemlisinin önümüzdeki 10 yıllık süre içerisinde alt yapıdan yetiştirdikleri oyunculardan en az 2 tanesinin milli takımda forma giymesi olduğunu belirten Konukoğlu belediye başkanlarına da spor alanlarını daha da fazla yapmaları konusunda çağrıda bulundu. 
 
HEDEF TüRKiYE’YE DüNYA 
YILDIZLARI YETİŞTiRMEK
 
Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün sportif anlamda başarı sağlamasının önemli olduğunu ancak bundan daha mühim olan şeyin tesisler yaparak alt yapıdan dünya çapında hem Gaziantep’in hem de kulübün adını duyuracak yıldızların yetişmesi olduğunu dile getiren Başkan Adil Konukoğlu bu hedef doğrultusunda planlarını yaptıklarını söyledi. Avrupa’da buna benzer bir çok kulübün bu mantaliteyle çalıştığını belirten Konukoğlu; “ Özellikle Brezilya ve İngiltere yetiştirdiği oyuncularla dünya futbol piyasasında söz sahibi olduğunu hepimiz görebiliyoruz. Bu ülkelerde mümkün olan neden biz de olmasın. Bu anlayışla yola çıkarak uzun vadeli düşünüp önümüzdeki 10 yıl içerisinde biz de Türk ve Dünya futboluna damga vurabiliriz. 
 
GÜNÜ BİRLİK DÜŞÜNMÜYORUZ
 
Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü’nün Türk Futbolu’na örnek olacak projelerle önümüzdeki yıllarda vitrine çıkacağının altını çizen Adil Konukoğlu; “ Biz günü birlik düşünen bir yapı ile yola çıkmadık. Sportif başarıya endeksli ama bir yıl gelip ikinci yıl kaybolan bir takım kimliğinden uzak olacağız. Hedefimiz alt yapıdan yıldız adayları yetiştirip kendi bünyemizde önümüzdeki yıllarda bu formayı giyen oyuncuları Türk Futboluna kazandırmak. 
 
BELEDİYELER SPOR ALANLARINI FAZLALAŞTIRMALI
 
Gaziantep’te ki belediyelerin her parka spor alanı yapması gerektiğini ifade ederek belediye başkanlarına çağrıda bulunan Gazişehir Gaziantep Futbol Kulübü Başkanı Adil Konukoğlu; “ Belediyeler her parka yarım saha kadar bile olsa spor alanı yapmalı. Bu vesileyle hem parklar canlanır hem çocuklarımız, gençlerimiz kötü alışkanlıklardan, uyuşturucudan ve en önemlisi terör belasından uzak kalmalarına vesile olur. Bu gerçekten çok önemli. Spor alanı ne kadar az olursa çocuklarımız o kadar kötü alışkanlıklara yaklaşmaya meyilli olur. 
 
GAZiŞEHiR TESiSLERi’NE 2 SAHA DAHA YAPIYORUZ
 
Mevcut takımımızın Gazişehir Tesisleri’nde 2 adet saha bulunuyordu. Bunun yeterli olmadığını düşünerek hemen arka tarafına biri suni diğeri çim olmak üzere iki saha yapmak için start verdik. Daha önce alt yapı oyuncularının konaklayacağı ve antrenman yaptıktan önce ve sonra ihtiyaçlarını gidereceği bir bina yaptık. Burada hem konaklayacaklar hem de antrenmanlarını yeni yapacağımız sahalarla daha geniş imkanlarla yapacaklar. Gençler bizim geleceğimiz. Biz bu yaptığımız sahalarla onların ve bizim geleceğimize yatırım yapıyoruz. Çocuklarımızın sportif anlamda kendilerini ilgi duydukları alanda geliştirmeleri için bizim onlara bu imkanı sunmamız bir vazife olarak algılanmalı. 
 
12 SAHA DAHA YAPMAYI DÜŞÜNÜYOR
 
Gaziantep’in her alanda olduğu gibi sporda da marka ve örnek olması gerekiyor. Ben Allah’ın izniyle eğer ömrüm yeterse bu güzel şehrimize 12 saha daha yapmayı düşünüyorum. Türkiye’nin her tarafı cennet vatanı ancak Gaziantep’e spor alanları bakımından bir göz attığımızda çok geride kaldığımızı görebiliyoruz. Tabiki bunu farketmek ve bu yönde atılımlar yapmak daha önemli. Önümüzdeki yıllarda tüm bu düşünce çerçevvesinde daha iyi noktalara geleceğimizi umuyorum. ALİ BUDAK