HERŞEYi DüZELTECEĞiZ
Tarih:14.11.2017

Sezon öncesinde oynadıkları maçlarda başarılı sonuçlar alıp iyi bir oyun ortaya koyan takım olduklarını ancak ligin başlamasından sonra anlam veremedikleri bir şekilde istedikleri sonuçları alamadıklarını ifade eden Gaziantep Basketbol’un yetenekli basketbolcuları D.J White, Erden Eryüz ve Sean Armand FIBA Şampiyonlar Ligi maçında Riesen Ludwigsburg ile oynayacakları karşılaşma ile başlayarak hafta sonu Giresun’u da deplasmanda yenip üst üste alacakları galibiyetlerle tekrar çıkışa geçeceklerini söylediler. 

ZOR BiR SüREÇ

Takım olarak zor bir süreçten geçtiklerini ve kimyayı oturtamamalarından kaynaklı sonuç endeksli sıkıntılar yaşadıklarını söyleyen oyuncular; “ Kimse kaybetmek istemez. Biz de bunun bilinciyle hareket ederek maçlarımıza kazanma arzusuyla hazırlanıyoruz. Ancak sahada bir şeyler yolunda gitmiyor. Hocamız bu sebeple takımdan ayrıldı. Tabiki hepimiz üzüldük. Profesyonel spor yaşantısında böyle şeyler olabiliyor. Önümüze bakmak zorundayız” dediler.

 

Bulundukları konumdan kurtulmak için var güçleriyle çalışacaklarının sözünü veren D.J. White, Erden Eryüz ve Sean Armand bu hafta oynayacakları maçların bu anlamda büyük önem taşıdığına vurgu yaparak; “ Bize güvenenleri ilk haftalar itibariyle hayal kırıklığına uğrattığımızın farkındayız. Ancak lig çok uzun ve önümüzde çok maç var. Herşeye yeniden başlamak ve hedeflerimize ulaşmak için geç kalmış değiliz. Bu hafta hem Avrupa’da hem ligde oynayacağımız maçları kazanarak kendimizi affettireceğiz” şeklinde konuştular.