Balçiçek startı Gaziantep'ten veriyor
Tarih:13.11.2017
ÖĞREN, BİLİNÇLEN, ÇEVRENİ BİLGİLENDİR
‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesinin geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanına; Kemal Sunal’ın eşi Gül Sunal, Sanatçı İpek Açar, dünya rekortmeni dalgıç Şahika Ercümen gibi ünlü isimler de katıldı. Sanofi Pasteur’un destek verdiği proje danışmanlığını ünlü Gazeteci Balçiçek İlter’in üstlendiği ‘Evimizin Sağlık Elçileri’ projesi ile ebeveynlerin bilgilendirilerek çekirdek aileden başlayan sağlık bilinciyle gelişen topluma katkı sağlanması amaçlanıyor. ‘Öğren, bilinçlen, çevreni bilgilendir’ sloganıyla Türkiye’nin çeşitli bölgelerinde düzenlenecek eğitim programlarına evlerdeki en iyi sağlık elçileri olan annelerin katılımının sağlanması ve bu eğitimlerde temel sağlık konusunda bilgilendirilmeleri planlanıyor.
ŞAHİN DE DESTEK VERİYOR
2017 yılında 3 bölge ve şehirde yerel yönetimlerle iş birliği ile günübirlik toplu eğitimler düzenlenecek projenin ilki 18 Kasım Cumartesi günü saat 13.00’da her konuda öncü olan Gaziantep’te gerçekleştirilecek. Gaziantep Ticaret Odası’nda gerçekleşecek olan projeye; Gaziantep Belediye Başkanı Fatma Şahin de destek veriyor. Evimizin Sağlık Elçileri’ projesiyle, katılımcıların her biri alanında uzman ünlü konuk ve doktorların doğru bilgilendirmeleri ile doğru bilinen yanlışları fark etmeleri, yeni bilgiler edinerek bilinçlenerek çevrelerini de bilgilendirmeleri hedefleniyor.
İLTER’İN MODERATÖRLÜĞÜNDE GERÇEKLEŞECEK
‘Sağlık Elçileri’ eğitimi ve toplum bilinçlendirme çalışması her ilde Balçiçek İlter’in moderatörlüğünde, doktor ve sağlık görevlilerinin katılımı ile gerçekleştirilerek eğitimler sonunda katılımcılara ‘Evimizin Sağlık Elçisi’ sertifikası verilecek.
ÜNLÜ İSİMLER BİLGİLENDİRECEK
Gaziantep’teki buluşmada; TRT Haber kanalında yayınlanmakta olan ve son zamanların en popüler sağlık programlarından biri olan Dr. Cankurtaran ile Hasta yakını programının sunucusu Dr. Özlem Cankurtaran’ın hastalıklardan korunmak ve aile sağlığı konusunda bilgilendirmede bulunacak. Ünlü Estetik Plastik Uzmanı Op. Dr. Dilek Avşar da sağlık için estetik konusunda bilgi verecek. Ünlü iş adamı ve Spor Yöneticisi Sadettin Saran’ın da konuşmacı olarak yer alacak. 
HEDEF ANNELERE ULAŞMAK
Genel sağlık bilgileri, çocuk sağlığı ve beslenmesi, aşı ile korunabilir hastalıklar, eklem ve omurga sağlığı, jinekoloji, onkoloji, iç hastalıklar ve geriatri konu başlıklarında verilecek yüz yüze eğitimlerin yanı sıra çeşitli online mecralar üzerinden annelere ulaşılması amaçlanıyor. HABER MERKEZİ