Abuda bedava oynamaya hazır
Tarih:12.11.2017
2015-2016 sezonunda kariyerinde ilk kez ülkesi olan Brezilya’dan ayrılarak Gaziantepspor’un başarısı için ter döken ve diğer Abuda Pacheco devre arası transfer tahtasını kaldırmak için kendisiyle irtabata kırmızı-siyahlılara alacaklarının ödenmesi durumunda bir sezon bedava oynayacağını söyledi.
Brezilya Seri A takımlarından Atletico Goianiense’de forma giyen Abuda Pacheco ile uzlaşma yolunu arayan ve bu oyuncunun takımdan yaklaşık alacağı olan 250 bin euronun transfer yasağının açılması için ödenmesi gerektiğinin farkında olan kırmızı-siyahlılara tecrübeli futbolcudan adeta bir jest geldi. Parasının ödenmesi durumunda bedavaya oynayacağını kırmızı-siyahlı yetkililere ileten  Abuda konusunda Gaziantepspor’un ise ılımlı yaklaştığı ve bu oyuncuyu kadroya katabileceği bildirildi.
Küme düşmesi’ne kesin gözüyle bakılan ve ligin bitmesine 5 hafta kala 27 puanla son sırada bulunan Goianiense’den sezon sonu ayrılacak olan Abuda’nın böylelikle devre arasında Gaziantepspor’a gelmesinde de problem bulunmuyor. Abuda ile anlaşılması durumunda geçmiş dönemdeki alacaklarının bir kısmından geçici süre ile feragat edeceğide öğrenilirken oyuncuya kalan alacağının sezon boyunca vadelere bölünerek ödenmesininde sez konusu olduğu gelen bilgiler arasında yer alıyor.