Tarih:30.10.2017

Ak Parti İl Başkanı Mehmet Eyup Özkeçeci, parti avukatları ve partililer, sabah erken saatlerde Gaziantep 10. Ağır ceza Mahkemesinde yoğun güvenlik tedbirleri arasında gerçekleştirilen dava için Gaziantep adliyesine geldi. 
Burada açıklama yapan Başkan Özkeçeci, parti yönetimi ve üyelerinden oluşan bir grup tarafından davanın takip edileceğini söyleyerek, “Bugün burada Şırnak merkezli Güneydoğu’da ki hainlerin yargılanması burada başlayacak. Biz Yüce Türk adaletine güveniyoruz. Gerekenleri yapacak, hainler hak ettiği cezayı illa alacaktır. Davalara müdahil olmayacağız. Yalnızca gözlemciyiz. Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımızın bize verdiği talimatla buradayız. Gözleyeceğiz, davaların takipçisi olacağız. 80 milyon adına biz buradayız. İl teşkilatı olarak görevlendirdiğimiz arkadaşlar, davaların seyrini izleyecek. O gece 250 şehidimiz var, kanları yerde kalmayacak. Bu bayrak asla inmeyecek. Hainler mutlaka hak ettiği cezayı alacaklar” dedi.
Parti avukatları ise aralarında generaller, pilotlar, albay ve yüzbaşıların da yer aldığı 17 sanığın bulunduğu davaya müdahil olacaklarını açıkladı.